Son Dakika Haberi: Altınordu’da Hüseyin Eroğlu: Harika Lig’e çıksaydık sistemden taviz vermeyecektik

Semedov

New member
Spor Arena / Süleyman ARAT – 23.5 yaş ortalamasıyla ve tamamı Türk oyuncularla gayret verip finalde 89. dakikada kaybeden Altınordu’nun teknik yöneticisi Hüseyin Eroğlu, tüm ülkeye ileti vermek için Üstün Lig’e çıkmayı fazlaca istediklerini söylemiş oldu. Hürriyet’e konuşan Eroğlu şu değerlendirmeleri yaptı: “Öz kaynaklarımızdan Salih, Taylan, Cengiz, Çağlar, Barış, Berke, Ravil, Erce, Enis, Oğulcan üzere isimler yetiştiği için gurur duyuyoruz. Bu yıl dönem başından finale kadar 19 öz kaynak oyuncumuza nazaranv verdik. Yetiştirici kimliğimizle, yarışmacı kadro yaratıp finale kadar geldik.

Sistemden taviz vermeyecektik

Üstün Lig’e çıksaydık orada da sistemimizden taviz vermeyecektik. Bu ülkede bu toprakların çocukları oynuyor. Harika Lig’e çıksak ve yalnızca Türk oyuncularla gayret versek düşeceğimiz istikametinde bir tez var. Aslında çıkmayı yalnızca bunun için epey istiyordum. Çıksaydık Türk
futbol kamuoyuna büyük bir bildiri verecektik. Kendime de oyuncularıma da o kadar hayli güveniyordum ki; Muhteşem Lig’den düşmeyeceğimizi Türkiye’ye gösterebilseydik keşke. Futbolda pasaportun rengi değil, taktik tesiri, sistem ve çalışmak değerli. Bizim en büyük güçlerimiz bunlar.

Üzgünüz lakin hakeme itiraz etmeyiz

Final maçında herkes yüzde 100 penaltımızın verilmediğini söylemiş oldu. Bizim bir misyonumuz var. Futbol yalnızca arbede, kaos konuşarak değil, hoşluklar konuşarak da oynanabileceğini ispat etmek için varız. Verilmeyen bir penaltı durumumuz vardı, bunu biz hiç lisana getirmedik. Cüneyt Çakır, Türk futbolunun gururu, sembol bir ismi. O denli gördü, o denli karar verdi. Üzgünüz ancak karar alanda verilmiş. Altınordu duruşu rakibe, hakeme, taraftara saygılı, fairplay’i önemseyen fakat alanda her şeyini ortaya koyan bir duruştur.”

DENiZLi Tesiri ALTAY’IN Mukadderatını DEĞiŞTiRDi

Mustafa Denizli figürünün fazlaca tesirli bir atak olduğuna değinen Hüseyin Eroğlu deneyimli teknik adamın Altay’daki değişime katkısını şu sözlerle ifade etti: “Altay’ı ligde iki sefer yendiğimiz için kendimize epey güveniyor ve yeneceğimize inanıyorduk. Ama Mustafa Denizli geldikten daha sonra Altay onun tesiriyle kamuoyunun, halkın ve medyanın takviyesini gerisine aldı. Mustafa Denizli Türk futbolunda fazlaca değerli bir isim. ‘3 Büyükler’de, A Ulusal Takım’da ve yurt haricinde yaşattığı muvaffakiyetler ön plana çıktı ve tıpkı başarıyı Altay’a da yaşattı. Yani mukadderatı yolda ilerlerken değiştirdi.

BU ÇOCUKLARI HERKES SEVDi

Final maçını kaybetsek de biroldukça şeyi kazandık. Halk buraya kadar 60 puan toplayan gencecik çocukları gördü seyretti, sevdi, alkışladı. Biroldukça değerli futbol adamı arayıp tebrik etti. Altay, Samsun, Adana Demirspor bizim 6-7 katımıza kurulmuş ekipler. Biz 10 milyon liralık takımla buralara geldik.”

BENİ İSTEYEN KULÜP EVVEL LİDERİMİZLE GÖRÜŞÜP İKNA ETMELİ

İsmi Alman grubu Werder Bremen ile anılan Hüseyin Eroğlu, prensip olarak kimselerle transfer görüşmeyeceğini belirtirken, “Başkanla uzun yıllardır beraberyiz. İki yıl daha kontratım var. Ben kimselerle asla görüşmem. Şayet bir grup beni istemeye gelecekse, evvel liderimle görüşmeli, onu ikna etmeli. Bakanın onayı olmadan asla kimselerle görüşmem” dedi.

OYNADIĞIMIZ HER MAÇI DÜNYA iZLiYOR

“İzmir’de oynadığımız maçlarımızı biroldukca büyük kadro ismine en az 2-3 scout takımı izliyor. Pandemidilk evvel bu sayı kimi vakit 6’yı buluyordu. Birfazlaca oyuncumuzun transferde ismi geçiyor. Biz esasen birden fazla oyuncumuzu her dönem sonu satıp kaybediyoruz orijinal bir grup kuruyoruz, her yıl sıfırdan başlayıp kuvvetli bir Altınordu yaratıyoruz. Bizim yetiştirici kimliğimizin gereği bu. Bu yıl da yepisyeni bir ekip kurup bir daha doruğa oynayacağız.”

Çabucak üye ol, iddaa heyecanını yaşa…