Son dakika: Cengiz Ünder’den Jose Mourinho, Leicester City ve transfer itirafı!

Semedov

New member
Ulusal futbolcu Cengiz Ünder’in açıklamaları şöyle:

Elimizden gelenin 10 katını, 100 katını yapmaya hazırız. Grup arkadaşlarıma inanıyorum. Onlar da bana inanıyor. Hepimiz İtalya maçını bekliyoruz 1,5 yıldır. Umarım maç fazlaca hoş geçer. Tüm Türkiye’nin bizi desteklediğini biliyorum.

Yaklaşık 6 ay sistemli oynamadım. Uygun bir müddetç değildi benim için. Alanda aldığım müddet boyunca epeyce hoş işler yaptım. Ulusal Grup maçlarında da epey hoş oynadım. Goller attım, asistler yaptım. Burada olduğum için kendimle gurur duyuyorum. Ulusal maçlarda her vakit düzgün oynuyorum. 6 ay oynamamak hiç bir şeyi değiştirmez. Ben Cengiz Ünder’im. Alana çıktığımda elimden geleni yapacağımı herkes biliyor.

Şenol Hocamız tahlilleriyle rakibi anlatıyor. Arkadaşlarımla konuşurken de İtalya’dan bahsediyoruz. Uzun müddetli yenilmezlik serisi olan bir grup var. Alanda her şeyini ortaya koyan bir kadro olacağına yemin edebilirim. Şenol Hoca geldikten daha sonra âlâ masraf bir performansımız var bizim de. İnşallah başarılı oluruz.

Maça 3 gün kaldı. Bunu genelde yapmayı seviyorum. O gün geldiğinde gol anını yaşamak istiyorum. çabucak hemen bilmiyorum fakat bakacağız. Hepimizin hayali bu şampiyona. Aklımda bir gol çizdim natürel ki. Bakalım inşallah.

Kadroda konuştuğumuzda en büyük amacımız finale gidebilmek. Çok kuvvetli gruplara karşı oynadık. Çok genç yaş ortalamamız var. Burak abinin bizimle olması epey değerli. Deneyimiyle bizim yanımızda. Yaş ortalamasının düşük bulunmasına karşın hepimiz epeyce kaliteli futbolcularız. Bence bu kaliteyi göstererek finale kadar gidebiliriz. Hayalimiz Wembley’de final maçına çıkmak. Bunu yapabilecek güçteyiz. daha sonrasında inşallah Dünya Kupası.

Premier Lig’de oynama hayalim daima vardı. Bunu Leicester ile gerçekleştirdim. Düzgün de başladım lakin devamında istediğim üzere olmadı. Ben her vakit oynamak istiyorum. Alanda olmak istiyorum. Oyuna girmek için daima kendimi hazır tutmaya çalıştım. İngiltere o kadar soğuktu ki kenarda ısınırken hocaya kendimi göstermek için montumu giymiyordum değişiklik hakkı dolana kadar. Benim adım Cengiz Ünder. Kalitemi Avrupa Şampiyonasında göstereceğime kelam verebilirim. Hocayla hiç bir problemimiz yoktu, kendisiyle konuştum. Vedalaştık. Biraz daha çalışmam gerektiğini söylemiş oldu. Kendi tabibim, fizyoterapistimle her vakit çalışırım. Bana bunu söylemiş oldu ve sistem değişikliğine gitti. 3-5-2’ye dönünce benim bahtım daha da azaldı. daha sonradan oyuna girebilirdim birtakım maçlarda. Puan kaybettiğimiz maçlarda daha sonradan oyuna girip maçı çevirmek isterdim lakin olmadı.

Roma ile 2 yıllık kontratım var. Ne olacağını bilmiyorum. Şu anda transferi değil de Avrupa Şampiyonasına konsantre oldum. Hazırlık maçlarını oynadım uzun mühlet daha sonra. Birinde gol attım. Şu anda moralim devasa yükseklikte. 1,5 yıldır beklediğim an geldi. Roma Stadı’nda maç yapacağız. hayli heyecanlıyım.

Mourinho ile çalışmak benim çocukluğumdan beri en büyük hayalimdi. Umarım bu şampiyona yeterli geçer. Şu anda buna konsantreyim. Mourinho konusunu daha sonra konuşuruz.

Unutamadığım gol Ulusal Kadro’yla Fransa’yı 2-0 yendiğimiz maçta attığım goldü. Roma’da ise Inter’e attığım goldü. Bu iki golü unutamıyorum.