Son Dakika: Benfica – Vitória Guimarães maçında tüyler diken diken oldu! Ukraynalı yıldız Roman Yaremchuk gözyaşlarını tutamadı…

Semedov

New member
Portekiz Ligi’nde oynanan Benfica – Vitória Guimarães maçında tüyleri diken diken anlar yaşandı.

Estádio da Luz’da oynanan çabanın 62. dakikasında Benfica ismine Darwin Gabriel Núñez Ribeiro’nun yerine oyuna dahil olan Ukraynalı yıldız Roman Yaremchuk, tribünlerden büyük dayanak gördü.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini protesto etmek hedefiyle “Seninleyiz Yaremchuk”, “Savaşı durdurun” ve “Ukrayna yalnız değil” pankartlarının açıldığı tribünlerin daima bir ağızdan kendisine dayanak vermesine şaşıran 26 yaşındaki futbolcu, alandaki birinci saniyelerinde duygusal anlar yaşadı.

Oyuna girerken kaptanlık pazubandı koluna takılan Roman Yaremchuk, tribünlerden gördüğü dayanak daha sonrası yaşadığı duygusallıkla gözyaşlarına hakim olamadı. Yaşanan bu anlar tüyleri diken diken etti.

MAÇTAN daha sonra NELER DEDİ?

“Sevgili Benfica kulübü, grup arkadaşlarım, teknik heyet, işçi, idare ve tüm Portekiz halkı… Tüm Ukrayna bize göstermiş olduğunuz bu takviyeden dolayı size teşekkür ediyor. Ukrayna vatandaşlarının hayatlarının sonuna dek hatırlayacağı bir an yaşandı. Alkışlarınız benim için değil, bir ulus ve ailemi, arkadaşlarımı, sevdiklerimi ve ülkemi koruyan askerler içindi.”

🇺🇦
This moment… Speachless!
🙌
pic.twitter.com/EpgNydnZer

— SL Benfica (@slbenfica_en) February 27, 2022

RICARDO QUARESMA DA ALANDAYDI

Öte yandan mesleğine Vitoria Guimaraes’de devam eden Ricardo Quaresma, bu duygusal anlardan sırf 4 dakika evvel grup arkadaşı Rochinha’nın yerine oyuna dahil olmuştu.

AJAX MAÇINDA TİŞÖRTLE PROTESTO ETMİŞTİ

Benfica forması giyen Ukraynalı futbolcu Roman Yaremchuk, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Ajax ile 2-2 birliktee kaldıkları çabada ekibi ismine attığı golün akabinde ülkesine karşı başlatmış olduğu savaş niçiniyle Rusya’ya reaksiyon göstermişti.

26 yaşındaki futbolcu, Ajax karşısında 72. dakikada kaydettiği gol daha sonrasında formasını çıkarmış ve Ukrayna Devlet Arması’nın olduğu bir tişörtle ülkesine dayanağını göstererek Rusya’yı protesto etmişti. Kadro arkadaşları ve tribünlerdeki taraftarlar, Ukraynalı futbolcunun bu protestona takviye olmuştu.

Müsabaka daha sonrasında bir de paylaşımda bulunan Roman Yaremchuk, “Ben Ukraynalıyım ve bununla gurur duyuyorum. Memleketimden binlerce kilometre uzakta, anavatanında gergin olan herkese takviye olmak istiyorum, artık birleşme devridir. Burası bizim ülkemiz, tarihimiz, kültürümüz, insanımız ve sınırlarımızdır. Savunmacılarımıza hamasetleri için teşekkür etmek istiyorum. Ukrayna’ya şükürler olsun.” tabirlerini kullanmıştı.

FENERBAHÇE MAÇINDA EMSAL JEST

UEFA Konferans Ligi’nde temsilcimiz Fenerbahçe’yi saf dışı bırakan Çek takımı Slavia Prag, Ukraynalı futbolcusu Taras Kacharaba’ya büyük bir jest yapmıştı.

Ukrayna’nın Rus işgali altında olması sebebiyle oyuncusuna takviye vermek isteyen Slavia Prag, 27 yaşındaki futbolcuyu Fenerbahçe maçında kaptan olarak alana sürmüştü. Taras Kacharaba bu biçimdece ekibinde birinci kere kaptanlık bakılırsavi üstlenmiş olmuştu.

Taras Kacharaba çabucak sonrasında galibiyetin akabinde Ukrayna bayrağıyla taraftarı selamlamıştı.