Son Dakika: Adem Büyük’ten Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’a sitem ve transfer itirafı! “Savaş yüzünden vazgeçtik…”

Semedov

New member
Harika Lig takımlarından Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ile yollarını ayıran Adem Büyük, hem futbolcu tıpkı vakitte teknik yönetici bakılırsavini üstlendiği ekipten niye ayrıldığına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kulübün yaşadığı maddi zorluklar çerçevesinde aldığı bu sorumluluk için pişman olmadığını ve vicdanının rahat olduğunu söyleyen tecrübeli oyuncu, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’da yaşanan sürece mana veremediği söz etti.

Adem Büyük ayrıyeten devre içinde Wisla Krakow’dan teklif geldiğini lakin Ukrayna – Rusya savaşından dolayı birinci başta kabul ettiği bu teklifi geri çevirmek zorunda kaldığını anlattı.

34 yaşındaki oyuncu futbolu bıraktığı tarafındaki savları da yalanladı.

ADEM BÜYÜK’ÜN AÇIKLAMALARI ŞU BİÇİMDE:

Futbolu bırakmadım. Bunun için daha fazlaca erken. Oynayabildiğim kadar oynamak istiyorum. Sanırım Malatya’dan ayrılınca futbolu da bıraktı üzere bir algı oluştu. bu biçimde bir şey yok. Daha erken.

ÖZNUR KABLO YENİ MALATYASPOR’DAN AYRILIŞ SÜRECİ

Bana bu misyon verilirken her zamanki üzere sorumluluktan kaçmadığım için kabul ettim. Maddi zorluklar yaşadığımızı herkes biliyordu. Kadro için de faydalı olacağını düşündük. O yüzden çok fazla düşünmeden kabul ettik. Benim vicdanım rahat. Madem bir hoca alınacaktı, keşke misyonu bize vermedilk evvel alsalardı. Nasıl bir yol haritası çizdiklerini nitekim merak ediyorum. Yaklaşık 4 sene kaldım orada. Neler yapıldığına mana veremedim hiç bir vakit. ömrüm boyunca bunu hiç yapmadım, daima sorumluluk aldım. bu biçimde bir karar aldığım için pişman değilim.

SAVAŞ niçinİYLE TEKLİFİ GERİ ÇEVİRMİŞ

Devre içinde Wisla Krakow’dan teklif geldi. Transfer devri devam ederken bu biçimde bir teklif geldi. Birinci başta hayli olumlu baktık lakin daha sonra yaşanan olaylardan dolayı artık bir savaş konusu olduğu için… Eşimle bu mevzuyu konuştuk. Birinci başta kabul etmiştik lakin sonrasındasında affımızı istedik. Büsbütün oradaki savaşla alakalı. Ukrayna ve Polonya birbirine fazlaca yakın. Bu yüzden affımızı istedik. bir daha de her an her şey olabilir. Transfer devri kapanmayan ülkelerden önemli teklifler var. Bizim karar vermemiz gereken oynamak. En doğrusunu bulmak istiyoruz. Bu devri boş geçirmek istemiyorum. Bir futbolcu için uzun bir süre. Olursa gidip oynamak istiyorum.

MUHTEŞEM LİG’DEN 5 TEKLİF VAR

Menajerime gelen teklifler var, biliyorum. 5 gruptan teklifler var. Şu an için onlarla görüşme olabilir zira özgür statüdeyim. Menajerim bunları değerlendirip, konuşacaktır.

YABANCI KURALI KELAMLARI

Kendi ülkemizde yabancı olduk. Bu baş yapısını değiştirmek lazım. Yabancı oyuncuya karşı değiliz. Berbat yabancı gelmesin. Elimizde yabancı oyuncudan güzel yerli oyuncu var ise o oynasın. Kaliteli yabancı gelsin. Bu baş yapısını değiştirmemiz lazım. Malatyaspor’da hayli fazla gereksiz yabancı vardı. Yabancı aldığın vakit oynatmak zorundasın. Butün kulüpler bunu yapıyor. Kulüpler de burada yanlış yapıyor. Alıyorsan da oynatma. Malatya epeyce fazla genç yabancı aldı, bana sorarsan hiç biri bu ligde oynayabilecek kalitede oyuncular değil. Bu yalnızca Malatyaspor için değil öbür kulüpler için de geçerli. Elimizde bu kalitede Türk oyuncular var. Biz Türk oyuncuları elimizin karşıtıyla kenara itiyoruz. Yerli oyuncuya yabancı oyundan daha fazla değer verirsek daha hoş şeyler olacağını düşünüyorum. Bu biraz itimat sorunu. Hiçkimse Türk futbolcuya güvenmiyor. Bunu anlamış değilim.

“ADAMLAR ŞAMPİYON OLDU”

Şampi falan değil şampiyon oldu adamlar. Trabzonspor’un bu oyunla maç kaybetmesi fazlaca sıkıntı. Her maçı futbol manasında hak ederek kazanıyorlar. Düzgün futbol oynuyorlar. Şu anda ligde en yeterli futbolu oynayan kadro Trabzonspor. Bence hak ediyorlar ve şampiyon oldular diyebilirim.