Sepedci Hasan Emmi deggeldi

Semerkant

Global Mod
Global Mod
Bilader öndüün iramedli Ebbiyaz'ın Kemal Emmi'nin Enişdibi'ndeki evinin ald yakasındakı zerzevat bazarında Sepedci Hasan Emmi deggeldi. Bayadır gördüüm yoodu. Ağzına benim gibi masge dakık. Yaşı 90'ı geçig. Emme lekin bu sefir ııcıg mırrı gırıg. "Napaan nişlen, nellerde uçan seken?" dedim. "Ay Amat, ben hasdalandım a! İşeyemeverdim, beni Antalya'ya dogdura eleddiler" dedi. Sepedci Hasan Emmi'nin derdini ben anladım gari. Porosdaddan şikaadcı. Dogdur hap vermiş, "Endeeni iç bitir, seni ameliyet edicez" demiş. "Geçmiş olsun" dedim. Antalya'ya dogdura da gızı Fatma götürmüş getirmiş. Bilisiniz taa eveli yazdııdım, Sepedci Hasan Emmi eşşegleri saddı deyi. Eşşeen birini Enişdibi'ndeki Daş Arasında iramedli Garib'in Mevlid'in ooluna sadmış. Saddıı adam eşşee eyi bagmamış. Geceleri ayazda galan eşşeg ötürmeye başlamış. Hasdalanmış, ölmüş. Hasan Emmi endee işe çog öökeli. "Endöle olacaanı bilsem sadmazdım" deyoru. Bilader Hasan Emmi'de laf bol. Lafın ııcını da soona annadıveririn. Benden böönlüg bu gadar. Hadi galın saalıcaala.

ircfrm.net için Yenialanya-com sitesinden alıntı yapılmıştır.