Sepaş Cebinde’yi 3 ayda 50 bin kişi indirdi

Muhendis

New member
Elektrik kullanıcılarının yıllardır uzaklıklı durduğu online uygulamalardan hizmet alma alışkanlığı her geçen gün artıyor. Pandeminin oluşturduğu şartlar bu yeni trende katkı sağlarken, şirketlerin bu istikamette yaptıkları teknolojik yatırımlar da meyvesini vermeye devam ediyor. Türkiye’nin önde gelen güç tedarik şirketi Sepaş Enerji’nin deklare ettiğı bilgilere bakılırsa geçtiğimiz 3 ayda 50 bin abone Sepaş Cebinde taşınabilir uygulamasını indirerek dijital hizmetlerden faydalandı.

20 bine yakın elektrik faturası uygulamadan ödendi

Türkiye genelinde 4 milyon şahsa elektrik hizmeti sağlayan Sepaş Güç tarafınca şubat ayında devreye alınan Sepaş Cebinde, geçtiğimiz hafta prestijiyle 50 bin kişi tarafınca indirildi. Uygulamayı telefon yahut akıllı tabletlerine indiren aboneler, toplamda 200 bin kez oturum açtılar. Geride kalan 3 ay ortasında, Sepaş Cebinde üzerinden ödemesi yapılan fatura sayısı ise 20 bine yaklaşırken bu faturaların toplamı 4 milyon TL oldu.

Faturasını ödeyenler tüketim tahlillerini de denetim etti

Sepaş Cebinde’yi kullanan elektrik kullanıcılarının en çok ilgi gösterdikleri kısım tüketim tahlilleri oldu. Kullanıcılar uygulama yardımıyla; kWh cinsinden tüketimlerinin kıymetini gorebilme ve kullanımlarını alışkanlıklarına göre düzenleme bahtına sahip. Yakın vakitte bir anket aracılığıyla kendileriyle emsal tüketicilerin aylık tüketim ortalaması ve kendi tüketimleriyle kıyaslamasını inceleyebilecekler. Yeni güncellemeyle benzeri kıyaslamayı yaşadıkları mahalle ve kent özelinde de yapabilme imkanına sahip olacaklar. Sepaş Cebinde; IOS yahut Android işletim sistemine sahip rastgele bir akıllı telefon ya da tablete kolay kolay indirilip inançlı halde kullanılabiliyor.

İkramlarla dolu kampanya sürüyor

Uygulamayı indirip faturasını ödeyenleri 1 adet iPhone 11 Pro ve 5 adet Apple Watch 5 üzere teknolojik ikramların beklediği kampanya devam ediyor. 1 Şubat – 30 Nisan içindeki birinci kampanya periyodunun kazananları dün Ulusal Piyango çekilişi ile belirlendi. İkram kazanan talihliler 1 Haziran günü Sepaş Güç toplumsal medya hesapları, www.sepas.com.tr, gazete ilanı aracılığıyla duyurulacak. 1 Mayıs’ta başlayan ikinci periyot kampanyasına ait ayrıntılara Sepaş Cebinde uygulaması yahut Sepaş Güç web sitesi üzerinden ulaşılabiliyor.

Hibya Haber Ajansı