Şehit oğlunun mezarının yanından konut aldı

baboli

Global Mod
Global Mod
Şehit oğlunun mezarının yanından konut aldı
Tek oğlunu şehit veren, 1 yıl evvel de eşini kanserden kaybedince yalnız kalan şehit babası Mustafa Ertan (65), her gün yürüme arasındaki oğlunun mezarına giderek, dua ediyor.

Mustafa-Aynur Ertan çiftinin tek oğulları Astsubay Üstçavuş Fazilet Ertan, 10 Kasım 2015’te Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde askeri konvoyun geçişi sırasında, PKK’lı teröristlerce gerçekleştirilen akında şehit oldu. Şehit olduğu periyot çabucak hemen 1 yıllık evli olan, eşi de Van’da öğretmen olarak vazife yapan şehit Ertan’ın cenazesi, memleketi Ankara’da Mamak Cebeci Askeri Şehitliği’nde toprağa verildi.

Etimesgut’ta oturan Ertan çifti, tek oğulları Erdem’in kabrine yakın olmak için vefatından 6 ay daha sonra Cebeci Askeri Şehitliği’ne 300 metre aralıkta satın aldıkları konuta yerleşti. 1 yıl evvel de eşini kanserden kaybedince yalnız kalan şehit babası Mustafa Ertan, her gün yürüme aralığındaki oğlunun mezarına giderek, dua ediyor. Oğlunun mevt yıl dönümü olan her 10 Kasım’da mezar başında mevlit okutan baba Ertan, 6’ncı vefat yıl dönümünde de mevlit okuttu. Baba Ertan, Atatürk’ün de mevt yıl dönümü olan 10 Kasım’da oğlunun mezarı başında, komşuları ve yakınlarıyla dua etti.

‘EVİM OĞLUMA 300 METRE UZAKLIKTA’

Baba Ertan, oğlunun Hakkari’de teröristlerin taarruzunda şehit düştüğünü belirterek, “Ateş düştüğü yeri yakar, ateş düştüğü vakit tam yakıyor. Oğlum şehit olduktan daha sonra Cebeci Askeri Şehitliği’ne defnedildi. Oğluma yakın olmak istedik. Bilhassa eşim her gün oğlumun yanına gelmek istiyordu. ondan sonrasında geliş gidişin sıkıntı olduğunu anlayınca Cebeci mezarlığın etrafına taşınmaya karar verdik. Satılık konut bulduk ve Cebeci’ye taşındık. bu biçimdece şehidimizin mezarını her gün ziyaret etme imkanı bulduk. Şu anda oturduğum mesken Cebeci Askeri Şehitliği’ne 300 metre uzaklıkta. şimdi her gün ziyarete geliyorum. Mezarlığın paklığını, çiçeklerini denetim ediyorum. bol ölçüde dua ediyorum. Bundan dolayı epey mutluyum. kimi vakit sabah erkenden geliyorum kimi vakit akşam geliyorum. Ulaşım problemim yok” dedi.

Ertan, eşini de kaybettikten daha sonra yalnız kaldığını belirterek, “Oğlumun vefatı bize epey acı oldu. Eşimle ruhsal olarak kendimizi kaybettik. Allah kimseye bu biçimde acı olay göstermesin. Hem şehitliğin gururunu yaşadık birebir vakitte evlat acısı yaşadık. Eşimi, oğlumu kaybettikten yaklaşık 4 yıl daha sonra kaybettim. Şu anda maalesef meskende yalnız kaldım. Kolay değil, Allah kimseye yalnızlık yaşatmasın” diye konuştu.

KAYNAK: DHA