Sami Uğurlu’dan hakem tepkisi! “Fenerbahçeli oyuncular da şaşkın”

Semedov

New member
Spor Toto Harika Lig’in 27. haftasında Fenerbahçe’yi konuk eden ve 90+1. dakikada yediği golle mağlup olan Kasımpaşa’da Teknik Yönetici Sami Uğurlu maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Çabayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Uğurlu, “Maçın genelinde birbirini tahlil eden iki ekip vardı. Her iki kadro için de 125 KM’nin üzerine çıkılan keyifli bir maç izledik. 60-70 dakikalık kısmında oyunun denetimi bizdeydi. Çok fazla da konum girdik. Fakat Altay Bayındır epey güzel bir maç çıkardı ve skorun değişmesini engelledi. Fenerbahçe girdiği birinci konumda golü buldu. Maçın genelinde de kaleyi bulan 2 şutları vardı ve 2 golle sonuçlandı. Bizim bir kurgumuz var ve bunu alana yansıtmaya çalışıyoruz. Oyuncularımız epey coşkulu ve verdiğimiz nazaranvleri sonuna kadar yerine getiren kuvvetli oyuncular. Bu kurguyu da alanda rahatça uyguluyorlar. Yeterli sonuçlar almıştık lakin son 3-4 maçta, zorluk dereceleri yüksek maçlar oynadık. Trabzonspor, ve Konyaspor ile deplasmanda ve Alanyaspor ile Fenerbahçe ile içeride oynadık. Zorluk derecesi yüksek maçlardı. Hakemler adil olsaydı bu dönemden daha epey puan alabilirdik. Trabzonspor maçında küfür ettiği için rakip oyuncuyu atabilen bir hakem ve bunu yaptığı için benim oyuncumu atan bir hakem. Ayrıyeten ‘Benim oyuncumu niye attın’ dediğim için beni de oyundan atan bir hakem vardı. Konyaspor maçında bir daha verilen kararlar vardı. Bu maç hayli keyifliydi, iki grup da istiyordu. Lakin son konumda VAR’a çağrılmıyorsa ve kendisi de bu golü verebiliyorsa, fazlaca fazla düzgün niyet aramamak gerektiğini düşünüyorum. Şunu net biçimde söyleyebilirim ki, bu biçimde düşünen arkadaşların Kasımpaşa’yı küme düşürmeye gücü yetmez. güçlü bir oyunumuz var. Buralarda olmamamız gerektiğini biliyoruz. Oynadığımız futbolla skoru almak istiyoruz fakat skoru tayin edenlerin hakemler olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

“Ciddi bir oyun gücümüz var”

Kadrosunun epeyce güzel futbol ortaya koyduğunun altını çizerek kelamlarına devam eden Sami Uğurlu, “Ciddi bir oyun gücümüz var. Bu da net biçimde görünüyor. Zorluk derecesi ne olursa olsun, oyunun momentumunun bizde olduğu görülüyor. Zorluk derecesi kıymetli değil. kuvvetli rakiplere karşın oyunun denetimini eline alan bir Kasımpaşa var. Bu 4 maçlık dönemden evvel 5 maçta 15 puan alan bir kadro vardı. Şayet adaletli maç yönetilseydi biz amaçlarımızı de farklı koyardık. Grubumuza epeyce inanıyoruz. Toplu ve topsuz oyunu hayli uygun oynuyoruz. Türkiye’de ikinci bölgeyi en güzel oynayan ekip olduğumuzu düşünüyorum. 9 maçta 21 gol atan ve attığının fazlasını kaçıran bir ekip var. Hamle futbolunu fazlaca benimseyerek tesirli olduğumuzu görüyoruz lakin alışılmış ki düzeltmemiz gereken biroldukça şey var. Savunma anlayışı ve topsuz oyunu agresif oynamamız gerekiyor. Yaptıklarımızı skora yansıtabilseydik gayelerimiz farklı olabilirdi. Düşme sınırıyla ortamızda 2 puan var. Şu andaki amaç doğal ki düşme çizgisinin üzerinde olmak” açıklamasında bulundu.

“Rossi oyunu provoke etti”

Uzatma dakikalarında Mabil’in gördüğü kırmızı kart hakkında da konuşan Sami Uğurlu, “Mabil’in konumundan evvel Rossi’nin oyunun tamamında oyunu provoke ettiğini net biçimde nazaranbilirsiniz. Hakem de buna müsaade verdi daha da abartılı bir hal aldı. Natürel burada oyuncumuzun yaptığını da onaylamıyoruz. Sarı kart görmesi çok olağandı fakat daha sonrasında gördüğü kırmızı kartta hakemin haklı olduğunu düşünüyorum. Fakat 70 dakikalık süreçte Altay topu her aldığında 1 dakika geçiyordur herbiçimde lakin 1 defa uyarmadı. 70’ten daha sonra Ertuğrul topu aldığında 30 saniye geçtiğinde çabucak uyarması kimi şeyleri gösteriyor. İstekli, her insanın izleyebileceği, seyir zevkinin yüksek olduğu maçlar ortaya koymak istiyoruz. Lakin bu doğal ki hayli mümkün olmuyor ligimizde” dedi. Son olarak Fenerbahçe’nin golünde hakemin VAR’a gitmediğine dikkat çeken Uğurlu, “Fenerbahçe’den ismini vermeyeceğim 3-4 oyuncuyla konuştuk ve onlar da en az bizim kadar şaşkınlar niye faul verilmedi diye. niye VAR’a gitmediğini oyuncular da epeyce anlamış değil. Eren de konuştu başka rakip oyuncularla. Eren’e ‘Evet VAR’a gideceğim, bakacağım’ demiş lakin sanırım VAR’dan çağrılmadığı için gitmedi hakem. Fakat bu konumda VAR’a çağrılmamak ve maç oynanırken, bütün stadın görmüş olduğunu görmemiş olabilirsin. Lakin bu durumda VAR’a çağrılmamak hakikaten akıl alır üzere değildi” diyerek kelamlarını tamamladı.