Sahipsiz köpeklerden kaçarken otobüsün çarptığı lise öğrencisi sıkıntı günler geçiriyor

baboli

Global Mod
Global Mod
Sahipsiz köpeklerden kaçarken otobüsün çarptığı lise öğrencisi sıkıntı günler geçiriyor
Selçuklu Aliya İzzetbegoviç Anadolu Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Esma Parıltı Monopolü, 16 Mart sabahı okula gitmek otobüse bindi.

Otobüsten indikten daha sonra sahipsiz köpeklerin saldırısına uğrayan ve kaçmak isterken otobüsün çarpması kararı yaralanan İnhisarı, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Kafatasının çatladığı belirlenen genç kız, beş günlük tedavisinin akabinde taburcu edildi.

“Hala başım ve bedenim epey berbat ağrıyor, başım daima dönüyor”

Tertipli denetimleri devam edecek olan Monopolü, AA muhabirine, daha evvel de sahipsiz köpeklerin saldırısına uğradığını söylemiş oldu.

Baş travması niçiniyle kısa müddetli hafıza kaybı yaşayan İnhisarı, okula gitmek için sabah konuttan çıkıp otobüse bindiğini, kazayı ve daha sonraki üç gününü hiç hatırlamadığını lisana getirdi.

Kendine geldiğinde hastanede olduğunu, büyük ağrılar çektiğini vurgulayan İnhisarı, şunları kaydetti:

“Başımda tabipler vardı. ‘Travma geçirebilir’ diyorlardı. Hala başım ve bedenim fazlaca makûs ağrıyor, başım daima dönüyor. hiç bir şey düşünemiyorum. İnşallah benim yaşadıklarımı diğerleri yaşamaz. Tam da sınavlarım gelmişti, imtihanlara çalışacaktım. Kaza oldu şu an imtihanlara da giremeyeceğim. Birinci sınavlardı. Yüksek almam lazımdı. Ne olacak bilmiyorum. Bir hafta evvel de 4-5 köpeğin saldırısından kaçıp otobüse sıkıntı binmiştim.”

Bir haftada ikinci kere köpekler saldırdı

Baba Mehmet Monopolü de haberi aldıklarında fazlaca korktuklarını bildirdi.

Köpeklerin evvelki hücumunda da kızının çamura düştüğünü, telefonunu düşürdüğünü, otobüse güç bindiğini anlatan Monopolü, “Bir durak ileride de ‘Telefonumu düşürdüm.’ diye inmiş. Arkadaşları da annesini arayıp haber verdi. Konuta getirdikten daha sonra okuluna ben götürdüm. O gün epeyce korkmuştu. Olay günü de köpekler havlamaya başlayınca bir daha saldıracaklar diye evvelki olayın da endişesiyle geldiği istikamete geri koşmaya başlamış. O sırada gelen otobüs de aralık fazlaca yakın olunca duramamış çarpmış.” diye konuştu.

Monopolü, kazadan üç gün evvel de büyük kızının köpeklerin saldırısından kaçarken düştüğünü, ayağının çıktığını anlattı.

Yaşadıklarının fazlaca acı verici ve kaygı dolu olduğunu belirten İnhisarı, “Allah’ım esirgedi. Hastaneye ulaştığımızda şuuru kapalıydı. Tabipler çabucak tedavisini başlatmış. Otobüsün altında kalıp ölebilirdi. Allah kimseye göstermesin. Tabibi, ‘Otobüsün çarpmasıyla başını yere sert vurduğu için kafatası çatlamış.’ dedi. Aldığı darbeden ve kafatası çatlamasından dolayı önemli bir beyin travması yaşadı. Durumu güzele gidince pazar günü de taburcu oldu.” tabirlerini kullandı.

Kalıcı bir hasar oluşmasından tasa duyduklarına değinen Monopolü, artık kızının pencereden bile köpek sesi duyduğunda korktuğunu tabir etti.

KAYNAK: AA