Nestor El Maestro’dan istifa cevabı

Semedov

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’in 28. hafta maçında Göztepe, konuk ettiği Kasımpaşa’ya 3-2 mağlup oldu. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında Göztepe Teknik Yöneticisi Nestor El Maestro, açıklamalarda bulundu.

Maestro, “Bugün 90 dakika boyunca her top için savaştık. Bu yüzden oyuncularımızı fazlaca fazla eleştirecek halimiz yok. Şiddetli bir dönemden geçiyoruz. Şu ana kadar her oyuncumuza talih verdik ve her ihtimali denedik. Yapılabilecek her şeyi yaptık lakin sonuç alamadık. Evvelki maçlarımızda olduğu üzere bugün de açıklaması sıkıntı olan goller yedik. Maçı kazanmayı imkansız hale getiren durumlar yaşadık. Önümüzde 30 puanlık maçlar var. Bugünü ve geçmişi kenara bırakıp gelecek maçlar için savaşacağız” dedi.

İstifa sorusu

Maestro, gazeteciler tarafınca sorulan “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna ise şöyleki cevap verdi: “Geldiğim yerde ve ülkelerde bu durum bu türlü olmaz. Hocalar gruplarını yüzüstünde bırakmazlar. Savaşmaktan kaçmazlar ve sonuna kadar devam ederler. Kulübün tasarrufunun ne olacağını bilemem. Kulüp benden bunu beklerse natürel ki bu da olabilir lakin benim görüşüm böyledir.”

“Oyunu sakinleştirmeyi bilmeliyiz”

Kasımpaşa karşısında yenilen golde alanda 9 kişi olmalarının sorulmasına üzerine Maestro, “Saha içerisinde bağırmaktan dolayı sesimi kaybetmiş durumdayım. Oyuncularıma oyunu durdurmaları konusunda bağırdım. Şu an ortasında bulunduğumuz durum bizi saha içerisinde gergin duruma getiriyor fakat daha akla yatkın olmalıyız. Bu tip değişiklik yahut oyunun kimi anlarında oyunu durdurup sakinleştirmeyi bilmeliyiz” diye cevap verdi.

Maestro, Franco Di Santo’nun sakatlığı sebebiyle devre içinde oyundan çıkmak zorunda kaldığını söylemiş oldu.

KASIMPAŞA CEPHESİ

Sami Uğurlu ise “Bugün epeyce güç bir deplasmanda oynadık. Göztepe izleyicisini gerisine aldığı vakit epeyce tesirli olabiliyor. Tahlilleri fazlaca gerçek biçimde yaptığımızı düşünüyorum. Olağanda epey koşan bir Kasımpaşa kadrosu vardı fakat bunu Göztepe’ye karşı oyunun bütününde bunu oynayamayabilirsiniz. Birinci yarıda bekleyerek oynamayı tercih ettik ve fazlaca fazla alan vermemeye çalıştık. Bunda da başarılı olduk. Kenarda Umut üzere bir silahımız vardı. İkinci yarıda oyunu tutuğumuzda alanlar bulacağımızı biliyorduk. Kanatları tesirli kullandığımız vakit konumları sonuçlandıran bir ön bölgemiz var. Çok pahalı bir üç puan aldık. Ligin yazgı maçı diyebiliriz. Bizim için fazlaca büyük bir adım oldu Göztepe maçı. bu biçimde bir deplasmandan 3 puanla dönmek bizim için umut verici ve sevindirici“ dedi.