Nakşin’in tek isteği protez kol ve bacak

baboli

Global Mod
Global Mod
Nakşin’in tek isteği protez kol ve bacak
Özdemir, tek isteğinin okula gidip arkadaşlarıyla oynamak olduğunu söylemiş oldu.

Tuşba ilçesinde yaşayan Ayfer-Mustafa Özdemir çiftinin 5 çocuğundan en büyüğü olan Nakşin, doğuştan dirsek altından kolları ve diz altından bacakları olmadan dünyaya geldi. İsmail Hakkı Tonguç Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi olan ve her yıl takdir evrakı alan Özdemir, kolları ve bacakları olmadığı için Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün nazaranvlendirdiği öğretmen Gülperi Eşin ile bir arada eğitimini sürdürüyor. 3 yıldır haftanın 2 günü konutlarında eğitim alan Nakşin Özdemir, hayali olan okuluna gidip, arkadaşları ile oynamak için elektronik protez istiyor.

Babası Mustafa Özdemir ile bir arada valilikten alınan müsaadeyle kent merkezinde Cumhuriyet Caddesi’nde kurulan yardım sandığının başında bekleyen Nakşin, hayallerine kavuşmak için hayırseverlerden yardım beklediğini söylemiş oldu. Nakşin, “Öğretmenim meskene gelerek bana ders veriyor. Protez için yardım kampanyası başlattık. Gereken para toplanırsa protez takacağım. Okuluma gidip, arkadaşlarımla birlikte oynamak istiyorum. Okuyup, düzgün bir meslek sahibi olmak istiyorum. Yazı yazarken epey zorlanıyorum. Devlet yetkililerimizden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum. Artık tek başıma yürüyerek okuluma gitme çok kuruyorum” dedi.

PROTEZ İÇİN 6 MİLYON LİRA GEREKİYOR

Nakşin’in babası Mustafa Özdemir ise “Van Valiliği’nden gerekli müsaadeleri aldık. Oğluma protez takılması için yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyoruz. Şu an için yaklaşık 6 milyon liraya muhtaçlık var. Benim de bu parayı karşılayacak gücüm yok. O parayı toplarsak, protez takacağız. Öğretmeni meskene gelerek ders veriyor. Yazı yazarken çok zorlanıyor. Okuluna gidip, arkadaşları ile oynamak istiyor” diye konuştu.

KAYNAK: DHA