MEB Bakanı Ziya Selçuk’tan kritik karne açıklaması! İkinci periyot karneleri basılı mı verilecek?

baboli

Global Mod
Global Mod
MEB Bakanı Ziya Selçuk’tan kritik karne açıklaması! İkinci periyot karneleri basılı mı verilecek?
Ulusal Eğitim Bakanlığı, 1 Haziran daha sonrası okullarda eğitim öğretim faaliyetlerine başlama sonucu aldı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ile birlikle veliler yapılan açıklamaları takip ederken karnelerle ilgili açıklama Bakan Ziya Selçuk’tan geldi. 2 Temmuz tarihinde sona erecek devrin akabinde okullarda telafi eğitimleri verilmeye başlanacak. MEB Bakanlığı, karne notu kıymetlendirme asıllarını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. 2020-2021 eğitim öğretim yılının birinci devrinde karneler dijital olarak e-Okuldan açıklanmıştı. Pekala ikinci devir karneler basılı olarak mı yoksa e-Okul üzerinden mi verilecek? İşte MEB Bakanı Ziya Selçuk’un yaptığı son dakika karne açıklaması…

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk deklare etti!

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk az evvel katıldığı canlı yayında yaptığı açıklamada 21 Haziran’da başlanacak faaliyetler öncesi sistemde alt yapı yoğunluğu oluşmaması için karnelerin 18 Haziran’da öğrencilerin erişimine açılacağını duyurdu. Dileyen öğrenciler 18 Hazirandan daha sonra karnelerine ulaşabilecek.

Karneler Dijital Mi Verilecek?

2020-2021 eğitim öğretim yılı birinci periyodunda olduğu üzere karneler dijital olarak e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden verilecek. Öğrencilerin aldıkları teşekkür, takdir, onur dokümanları de e-Okul VBS üzerinden görüntülenecek.

Ulusal Eğitim Bakanlığı Aktüel 2021 Yılı Takvimi!

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca yapılan son yapılan açıklamalara nazaran 2021 yılı takvimi değişti. İşte MEB yeni takvimi;

İlkokul Ortaokul ve Lise Öğrencileri Karneleri Neye bakılırsa Belirlenecek?

İlkokul 1,2,3. sınıf öğrencilerine imtihan uygulanmamaktadır. Öğrencilerin karne notları canlı derslerin takibi, derse olan ilgi, toplumsal ve akademik gelişimleri destekleyecek biçimde öğretmenleri tarafınca verilecek. 4. sınıf öğrencileri ise MEB tarafınca düzenlenen imtihanlara katıldıysa bu notlara nazaran girmediyse birinci devir notlarına nazaran karne notları oluşturulacak.

Ortaokul 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencileri imtihanlara tercihe göre iştirak gösterecek. İmtihana giren öğrencilerin karne puanlarını aldıkları imtihan notlarına göre belirlenecek. İmtihana girmeyi tercih etmeyen öğrencilerinin ikinci periyot notları birinci devir notlarına göre verilecek.

Lise 9,10,11. sınıf öğrencilerinin karne notları imtihanlara göre belirlenecek. Okula dilekçe vererek imtihana katılmak istemediklerini belgeleyen öğrencilerin karne notlarını birinci devir karne puanlarını oluşturacak. İkinci periyot yüz yüze yapılan imtihanlara katılan öğrencilerin aldıkları notlar karnelerine yansıtılacak.