Konya’da 3 ilçede okullar tatil edildi

KriptoKamil

New member
Konya kent merkezinde yağmur tesirli olurken, Toros Dağları eteklerindeki Seydişehir, Hüyük ve Derebucak ilçelerinde ise kar yağdı. Kar kalınlığı ilçe merkezlerinde 30, yüksek kısımlarda ise 70 santimetreye ulaştı. Kar yağışı niçiniyle Seydişehir, Hüyük ve Derebucak ilçeleri ile Selçuklu ilçesinin Tepekent ve Başarakavak mahallelerinde yüz yüz yüze eğitime bugün orta verildi. Gebe ve engelli kamu kurumu çalışanları da bugün idari müsaadeli sayılacak.

Konya’yı Antalya’ya bağlayan kara yolunun Alacabel mevkisinde ise ulaşım kar yağışı niçiniyle kuvvetlikle sağlanıyor. Polis de zincirsiz ve kar lastiksiz araçların geçişine müsaade vermiyor. Belediye ve karayolları grupları kar temizleme çalışmalarına sürdürürken, birtakım bölgelerde ise elektrik sınırı kablolarının kopması kararı elektrik kesintilerini yaşandı.

KIRKLARELİ’DE ÇATILAR UÇTU, EĞİTİME ORTA VERİLDİ

Kırklareli’de tesirli olan fırtına niçiniyle binaların çatıları uçtu, ağaçlar devrildi. Vilayet merkezi ve Kofçaz ilçesinde, eğitim- öğretime 1 gün orta verildi.

Kırklareli ve birtakım ilçelerinde şiddetli fırtına binaların çatılarını uçurup, ağaçları devirdi, kimi binalardaki dairelerin camları kırıldı. Uçan çatıların üzerine düştüğü kimi araçlarda ise hasar meydana geldi. Pınarhisar ilçesinde fırtına niçiniyle Koloğlu İlkokulu’nun girişi yıkıldı.

Kırklareli Valiliği, fırtına niçiniyle vilayet merkezi ve Kofçaz ilçesinde 12 Ocak günü eğitime 1 gün orta verildiğini deklare etti. Açıklamada, “İlimiz Merkezinde ve Kofçaz İlçemizde olumsuz hava şartları sebebiyle; resmi- özel tüm okullar ile bağlı bütün eğitim kurumlarında ‘yüz yüze eğitim’ faaliyetlerine 12 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün müddetle orta verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile gebe işçimiz de ayrıyeten bir talimat yahut talebe gerek kalmaksızın, belirlenen tatil mühletince idari müsaadeli sayılacaklardır” denildi.

EĞİTİME ORTA VERİLEN ÖTEKİ İLLER

DENİZLİ

Denizli’nin Çameli ilçesinde ağır kar yağışı niçiniyle okullar bir gün tatil edildi.

Çameli Kaymakamlığı tarafınca yapılan açıklamada, “İlçemizde mevcut olumsuz hava koşulları insan sıhhati ve trafik güvenliği riskleri oluşturabileceğinden 12 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün mühletle, yüz yüze eğitime orta verilerek uzaktan eğitimle eğitim öğretime devam edilmesine, engelli ve gebe işçilerin idari müsaadeli sayılmasına Kaymakamlığımızca karar verilmiştir” denildi.

ÇANAKKALE

Valilikten yapılan açıklamada, yarın bölge genelinde hava kurallarında olumsuzluk yaşanmasının ve kar yağışının beklendiği açıklandı.

Bu niçinle, vilayet genelinde taşımalı eğitime 1 gün orta verildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“bir daha vilayet genelinde köy okullarımızda ve bu okullarda misyon yapan öğretmenlerimizin birçoğu vilayet ve ilçe merkezlerinden günübirlik bu okullara gidip geldikleri ve öğrencilerinin büyük kısmı eğitime taşıma yoluyla eriştikleri için, yarın eğitim ve öğretime 1 gün orta verilecektir. Bu kapsamdaki öğrencilerimiz, eğitimlerine EBA üzerinden devam edebileceklerdir. Taşımalı eğitim haricindeki eğitime orta verilmesi sonucu, oluşan kurallara nazaran ilçe bazında kaymakamlıklarımızca kıymetlendirilerek alınacak olup, bu kararlar en kısa müddette kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

KAYNAK: DHA