Konut hanımlarının yüzde 48’i online reklamlardan etkileniyor

Muhendis

New member
Araştırmalara bakılırsa Türkiye’de bulunan konut hanımlarının yüzde 45’i günde 3 saatin üzerinde internette vakit geçiriyor. Toplumsal medya uygulamalarında ve online verilen alışveriş linkleri, indirimli ve sponsorlu ilanların tüketim alışkanlıklarını değiştirdiğini belirten Dijital Dönüşüm Uzmanı Yasin Kaplan, “Türkiye nüfusunun 3’te birini mesken hanımları oluşturuyor. Gerek çalışan, gerektiğinde konutu çekip çeviren mesken hanımları, satın alma kararlarında kıymetli rol oynuyor. Online mecraların ömrümüze büsbütün girmesi ile tüketim alışkanlıklarımız ve alışveriş seçimlerimiz de büsbütün değişti. Artık mesken hanımlarının yüzde 48’i online reklamlardan etkileniyor ve indirimlere bakılırsa alışveriş seçimini yapıyor. bununla birlikte konut bayanlarının yüzde 82’si alışveriş yapmadan evvel online mecralardan kıyaslama yapıyor“dedi.

Gerek çalışan, gerektiğinde konutu çekip çevirirken çocuk yetiştiren mesken hanımları, satın alma kararlarında da kıymetli rol oynuyor. Online mecraların hayatımızda büsbütün yer edinmesi tüketim alışkanlıklarına ve alışveriş seçimlerine de büyük oranda taraf veriyor. Paklık mamüllerinden mutfak gereçlerine aile bireylerinin bütün ihtiyaçlarına kadar karar verici olan konut hanımlarının yüzde 48’i online reklamlardan etkilenerek alışverişini yapıyor.

Araştırmalara nazaran Türkiye’de günde ortalama 3 saatin üzerinde internette vakit geçirenlerin nüfusun yüzde 36’sını oluşturduğunu belirten Dijital Dönüşüm Uzmanı Yasin Kaplan, “Bu sayılara konut hanımları özelinde baktığımızda oranın yüzde 45’e çıktığını görüyoruz. Online mecraların hayatımızda büyük bir yer edinmesiyle markalar da bu alanda eser ve hizmetleri hakkında indirimlere yahut bilgilere sponsorlu reklam olarak yer vermeye başladı. Konut hanımlarının yüzde 48’i bu online reklamlardan etkilenerek alışveriş seçimlerini yapıyor. bununla birlikte mesken hanımlarının yüzde 82’si de alışveriş yapmadan evvel kesinlikle online mecralarda araştırma yapıyor” dedi

Hibya Haber Ajansı