Kasımpaşa Teknik Yöneticisi Sami Uğurlu: “Fenerbahçe’ye sürprizimiz var”

Semedov

New member
Kasımpaşa’nın sürpriz bir kararla teknik yönetici koltuğuna oturttuğu 43 yaşındaki sami Uğurlu, Fenerbahçe maçı öncesinde Hürriyet’in sorularını yanıtladı. misyona kendisini hayli hazır hissettiğini, Kasımpaşa’da uzun periyot çalıştıktan daha sonra amacının bir Bundesliga ekibinin başına geçmek oradan da her insanın hayali olan Premier Ligde teknik adamlık yapmak olduğunu belirten Sami Uğurlu Pazartesi akşamı konuk edecekleri Fenerbahçe’ye de bir sürpriz hazırladığını belirterek şunları söylemiş oldu:

Momentun daima elimizdeydi

“Ben nazaranve geldikten daha sonra 5 maç üst üste galip geldik, 3 birliktelik yalnızca 1 mağlubiyet aldık. O mağlubiyetimiz de da bilhassa ikinci 45 dakikada epeyce uygun oynadığımız Trabzon deplasmanındaydı. 9 maçta 20 gol attık. Hepsinde oyunun momentumu büyük oranda elinde bulunduran bir Kasımpaşa vardı. Biz ligin en yeterli hamle futbolunu oynayan gruplarından biriyiz, Fenerbahçe için de sürpriz planım var. Kasımpaşa’nın galibiyeti katiyen sürpriz olmaz. Biz kendimizi her maçın favorisi olarak görüyoruz.”

Fenerbahçe’ye hürmetimiz büyük

Kaybedilen Slavia Prag maçı Fenerbahçe’yi moral motivasyon olarak aşağı çekmiş olabilir. Fakat Fenerbahçe’nin ellerinde fazlaca önemli ve geniş bir takım var. Her sorunu tolere edecek kadar kuvvetli oyuncuları var. Hatay karşısında birfazlaca oyuncusunu dinlendirdi ancak yeniden de galip geldi. Yani her ne olursa olsun, kim oynarsa oynasın Fenerbahçe alana çıktığı vakit düzgün bir takımla karşımızda olacaktır. Buna hazırız. Fenerbahçe’ye büyük hürmet duyuyoruz.

Arda mühlet aldıkça memnun oluyorum

Arda Güler hayli güzel epeyce yetenekli bir oyuncu, kendine inancı yüksek, özgüveni sağlam bir oyuncu. Mühlet aldıkça üzerine koya koya hayli güzel yerlere geleceğine inanıyorum. Genç oyuncuyu oynatmak ona son 3-5 dakikada alana sürmek değildir. Arda oynadığı futbolla güya 50’nci maçını oynuyor üzere bir rahatlıkla oynuyor. Ben epeyce memnun oldum. Çağtay da güç bir mevkide muvaffakiyetle oynadı. Bizim elimizde Eren Elmalı da Doğucan da epeyce yetenekli.”

EMRE BELÖZOĞLU YENi TERiM OLABiLiR

Medipol Başakşehir Teknik Yöneticisi Emre Belözoğlu’nun hayli uygun bir birikime sahip olduğunu belirten sami Uğurlu “Kesinlikle yeni Fatih Terim olabilir. Futbol oynadığında tahminen fazlaca insan onu agresif buldu o denli tanıdı ancak teknik yöneticilik ömründe daha olgun, daha hakikat hareket eden, yanlışsız işler yapan kaliteli bir teknik adam olduğunu düşünüyorum. Kendisini fazlaca daha fazla geliştirebileceğini her gün üzerine koyacağını net olarak ortaya koyuyor” diye konuştu.

BENCE liGiN SEYiR ZEVKi DÜŞMEDi

“EmreBelözoğlu, Lider Karaveli, Ömer Erdoğan, İlhan palut. Volkan Demirel, Farioli, El maestro, montella üzere genç ve yeni isimler lige yükünü koydu. Genç teknik adamlara inanıp güvenip, misyon verenler karşılığını aldı. Ligin seyir zevki düşmedi. Kalite farkları azaldı. her insanın herkesi yenebiliyor. Bir Göztepe-G.Saray, Trabzon-Kasımpaşa, Trabzon-Kayseri maçları hayli zevkliydi. Reytingi yüksek ekipler altta kaldı. Trabzon ortayı hayli açtı diye o denli görülüyor.”

Eren Elmalı’nın epey yetenekli 20 yaşında bir oyuncu olduğunu söyleyen Uğurlu, “Sol bekte arayış ortasında olan Kuntz onu Ulusal Takım’a almalı” diye konuştu.