Karkamış’ta okullar 9 günlük ortanın akabinde bir daha açıldı

baboli

Global Mod
Global Mod
Karkamış’ta okullar 9 günlük ortanın akabinde bir daha açıldı
Karkamış’ta 21 Kasım’da gerçekleştirilen atakta teröristlerin maksadı olan ve hasar oluşan Nigar Tiryakioğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Kocatepe Öğretmen Ayşenur Alkan İlkokulu onarıldı.

Çalışmaların akabinde bugün bir daha zil sesinin çaldığı ilçede, 9 günlük ortanın akabinde eğitim öğretim bir daha başladı.

Saldırıda hayatını kaybeden Ayşenur Alkan’ın 4C sınıfına ise yeni atama yapıldı. Okulların açılmasıyla sınıfta yeni öğrencileriyle buluşan Zeliha Ağaoğlu, çocuklarla yakından ilgilendi.

Veli Aydın Yıldırım, Ayşenur öğretmenin kederini yaşadıklarını belirterek, tekrar bunların yaşanmamasını temenni etti.

Çocuğunun da okulu özlediğini anlatan Yıldırım, “Halen daha tedirginlik var, korkuyor çocuklar. Benim çocuğum 3. sınıfa gidiyor. Derslere verilen ortayı da önümüzdeki günlerde atlatacaklarını düşünüyorum.” diye konuştu.

Veli Tuğba Alparslan ise hala olayın şokunu atlatamadıklarını anlatarak, “Çocuğum 2. sınıfa gidiyor. Okula bırakıp gideceğim, esasen öğretmenleri burada. Artık burası daha inançlı. Artık zahmet olmayacağını düşünüyorum. aslına bakarsanız öğretmenlerimize de güveniyoruz.” dedi.

Suriye’nin kuzeyindeki YPG/PKK’lı teröristlerce Gaziantep’in Karkamış ilçesine 21 Kasım’da roketli ve havanlı hücumlar düzenlenmiş, taarruzda öğretmen Ayşenur Alkan ve 5 yaşındaki Hasan Karataş ömrünü kaybetmişti.

KAYNAK: AA