Kadınlar, bu yazıyı mutlaka okuyun…

Semerkant

Global Mod
Global Mod
Elleri öpülesice atalarımız, “öğrenmenin yaşı yoktur” demişler… Kesinlikle doğru… Yaklaşık 35 yıldır gazetecilik mesleğinin içinde olan, hayatı daha çok okuyup, yazmakla geçen, 53 yaşında birisi olarak daha önce hiç bilmediğim, duymadığım bir bilgiye sahip oldum, dün… Konu kadınlarımızı ilgilendiriyor… Küçük çaplı bir iş kurmak, tüketici olmaktan üretici olmaya adım atmak isteyen ancak “maddi imkansızlıklar” nedeniyle bu hayallerini gerçekleştiremeyen kadınlarımızı… Anlatayım… Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Başkanı ve 22. dönem Milletvekili Prof. Dr. Aziz Akgül tarafından 2003'te geliştirilen 'mikrokredi' isimli bir program var… Daha doğrusu “varmış”, ben de dün öğrendim… Dar gelirli kadınların iş hayatına atılmalarına yarayan “mikrokredi” programında, sermayesi olmayan ancak kendi işini yapmak isteyenlerin sermaye ihtiyacı karşılanıyor… Bu sistemle, banka kredisi alamayacak kişilere, teminatsız ve kefaletsiz kredi sunuluyor… Mikrokredi başvurusunda, nüfus cüzdanı dışında hiçbir belge de talep edilmiyor… Ne kadar güzel değil mi?... Avantajlı kredi ile sıfır faiz imkanı… Başka hiçbir belge istenmiyor… Nüfus cüzdanı ile başvuru yapmak yeterli… 48 ay vade ile geri ödenebiliyor… 5 bin liraya kadar faizsiz kredi… Bir çok kadın için bulunmaz bir fırsat, bana göre… Bu sistemin Alanya ayağı da var… Neredeyse “bedava” niteliğindeki paraya ulaşabilmek çok kolay… “Nasıl ulaşacağım” diye meraklananlar için hemen söylüyorum… Sistemin Alanya Sorumlusu Songül Bozkoyunlu isimli hanımefendi… Telefon numarası 0538 3688418… Kendisinden izin aldığım için paylaşıyorum bu bilgileri… Daha detaylı bilgi almak ve bu “bedava” krediden faydalanmak için Songül Hanımı arayabilirsiniz… Hele hele şu zor dönemde, ihtiyacı olan kadınlarımıza ilaç gibi gelecektir… Nokta…

ircfrm.net için Yenialanya-com sitesinden alıntı yapılmıştır.