İsrail Başbakanı Bennett: Salgında yavaş olmak kaybetmektir

YingYang

New member
İsrail Başbakanı Naftali Bennett, salgınla çabada data, hakikat bilgilendirme ve bilgilerin tahlil edilmesinin kilit değer taşıdığını belirterek, “Omicron varyantı yayılmaya başladığında uçuşları bir süreliğine birinci ben kapatmıştım. Bu sırada öteki ülkelerdeki son duruma dair bilgileri inceleyerek, hakikat karar verebilmek için vakit kazandım.” tabirini kullandı.

Milletlerarası bilgileri inceledikten daha sonra Omicron’un evvelki varyantlardan daha az ölümcül olduğunu tespit ettiklerini aktaran Bennett, bu sayede “İsrail’de günlük hayatın daha düşük bir düzeyde devam etmesine imkan tanıyan strateji geliştirdiklerini” lisana getirdi.

Bennett, ülkesindeki Kovid-19 Çalışma Kolu’na Başbakan olarak şahsen liderlik ettiğini vurgulayarak, “Her gün ilgili kurumlar ve bakanlıklarla görüşüp son durumu ele alıyorum. bu türlü kendine has bir prosedür uyguladığımızı düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Ülke yöneticilerinin salgın durumlarında kurumlara kıyasla daha çabuk karar alabileceği görüşünü savunan Bennett, “Salgında yavaş olmak kaybetmektir. Bu yüzden erken ve çabuk karar vermek daha yeterlidir. Salgınlar, yalnızca tıp ve biyolojiden ibaret değildir, beraberinde toplumu, ekonomiyi, eğitimi ve öbür alanları ilgilendirir.” diye konuştu.

Bennett, farklı kesimlerle iş birliği ve yakın temasın, salgınla uğraşta daha düzgün sonuçlar vereceğini kaydetti.