İranlı bayan TIR sürücüsü Erzurum’da ‘kar’ molası verdi: Türkiye’nin yolları hayli hoş

YingYang

New member
İran’dan Kocaeli’nin Gebze ilçesine yük nakliyatı yapan TIR sürücüsü Elnaz Aghayi, Erzurum’un Horasan ilçesinde aracın motoru donunca mecburî olarak mola verdi. Hava sıcaklığının sıfırın altında 20 derece olduğu ilçede aracı çalıştırmak için efor sarf eden Aghayi, kışın hayli çetin olduğunu söylemiş oldu. Öteki TIR sürücüsü arkadaşlarının yardımını beklediğini belirten Aghayi, “Akşam gitmek istemedim, aracı akaryakıt istasyonuna çekerek, mola verdim lakin sabah TIR çalışmadı. Birkaç kere denememe karşın olmadı, artık başka TIR şoförü arkadaşları bekliyorum” dedi.

‘TEK SEYAHAT YAPIYORUM’

TIR sürücülüğünü hayli sevdiği için 4 yıl evvel eğitim alarak mesleğe başladığını anlatan Elnaz Aghayi, “Benim için epeyce özel bir meslek. Çok sevdiğim için kısa müddette öğrendim. 3 yıl İran ortasında çalıştım, son 1 yıldır Türkiye’ye yük taşıyorum. TIR şoförlüğü bayanlar için epey kolay olsa gerek. Tek seyahat yapıyorum. kimi vakit arkadaşlarla peş peşe gidiyoruz. Türkiye’nin otoyolları ve yolları epeyce hoş. Seyahat epeyce rahat oluyor” diye konuştu.