Hikmet Karaman fikstürden yakındı! “Bari finalde Brezilya çekselerdi”

Semedov

New member
Bu karşılaşmadan evvel Fenerbahçe ile bir kupa karşılaşması oynadıklarını hatırlatan Karaman, “Ondan evvel bir Hatayspor maçı ve 3 gün daha sonra kupa maçı, daha sonrasında Galatasaray karşılaşması oynadık. bu biçimde maçları 3 gün ortayla oynamak kolay değil. Fenerbahçe maçında bir kırmızı kart gördük. Abdülkadir Parmak sakatlandı oynayamadı. Mane müspet oldu oynayamadı. Öteki oyuncularımızı çağırdık. Isınırken Emrah sakatlandı. Oyuncu grubuyla bir arada başlarken skora göre banttan atacağınız oyuncu kümesinde eksik kaldık. 90 dakikayı kendi ekibim ismine eleştirecek ya da daha geliştirecek konumlar var. Deplasmanda Galatasaray’ın bulunmuş olduğu durum ve bir çıkış arıyorlar. Sıkıntı bir maçtı, 1 puanla ayrılmak düzgündü. Son dakika golü yemeseydik daha güzel olabilirdi. Hafta sonu oynayacağımız maça odaklanıyoruz” dedi.

“TAM KADRO OLAMADIK, KOLAY DEĞİL”

Hikmet Karaman, “Fenerbahçe maçından daha sonra İstanbul’da kaldık ve burada çalışmalarımızı sürdürdük. Kasımpaşa’ya teşekkür ediyoruz bize tesislerini açtılar. Fenerbahçe ile 50 dakika 10 kişi oynadık. Bunlar mazeret değil. İkinci yarı oyuna soktuğum oyuncular var ve fizikî manada bir şey alamıyorsunuz. Onları alsanız farklı bir oyun olacak. İdman temposunu düşürüp taktik manada çalıştık. Galatasaray’ın teknik yöneticisinin farklı şeyler uyguladığını gördük. Galatasaray kendini geliştirmeye çalışıyor. Biz ekibi dinlendirirken, Thiam’ı oynatmayı düşünüyordum lakin 4 gün uyuyamadığını söyleyince yedekte başladık. Mustafa’yı oyundan alırken lig maçı, kupa maçı ve üst seviye efor. Burada da biraz fazla bırakabilirdim. Gavranovic ile denedik. Tam ekip olamadık, kolay değil. Galatasaray kupa maçı oynamadı, tenkit manasında değil bu” biçiminde konuştu.

Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Beşiktaş ile eşleşmelerine değinen Karaman, “Beşiktaş maçını niçin içerde çekmedik, onu düşünüyorum. Kupada Fenerbahçe deplasman daha sonrasında Beşiktaş deplasman. daha sonraki rakip Trabzon. Bari finalde Brezilya çekselerdi. Bu maçı içeride oynamayı düşünüyordum” tabirlerini kullandı.

“ÇIK BU KRİZİ FIRSATA ÇEVİR DEDİM BİLAL’E”

Kayserispor’un kaleci havuzu hakkında konuşan tecrübeli çalıştırıcı, “3 dönem evvel Doğan Kayseri’deydi, dün Messi’ye karşı oynuyor. Krizler fırsat üretir. Bilal, Fenerbahçe maçında oynadı. 3 sene evvel Doğan burada çalışıyordu, bugün Paris Saint-Germain karşısında oynuyor. ’Çık bu krizi fırsata çevir’ dedim Bilal’e. O da uygun bir maç çıkardı. Kaleci konusunda sorunumuz olmadığını gösterdi. tıpkı vakitte hafta sonu oynanacak maçta tercih ile ilgili soru işaretleri oluştu” değerlendirmesinde bulundu.

“DURAN TOPLARI ÂLÂ PAHALANDIRMAK GEREKİYOR”

Hikmet Karaman son olarak oyun anlayışıyla ilgili olarak ise “Zaman vakit oyuncular yorulduğunda yahut skoru tutma ismine yapıyor vakit geçirmeyi. İdmanlardaki parolamız şu. Topu yaşat ve hayat ver. Topu futbolcu alıyor stop ediyor ve sürat kesiliyor. Yandakine veriyor o da suratı kesiyor. Bütün amaçlarımdan biri de topa sürat kazandırarak, oyuncuların başında farkındalık oluşturarak bu oyun modelini yerleştirmek. Bu bir müddetç. Bu yalnızca oyuna sürat kazandırma değil. Kaliteli paslar, duran toplar, atılan taçlar. Duran topları âlâ kıymetlendirmek gerekiyor. Korner, taç ve duran topların fazlaca uygun kıymetlendirilmesi lazım” diyerek kelamlarını noktaladı.