Harika Lig’de yeni moda futbolcu & hoca! Nuri Şahin’in akabinde Adem Büyük için radikal karar

Semedov

New member
Muhteşem Lig grubu Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Adem Büyük’ün hem futbolcu hem futbol sorumlusu olarak vazife alacağını deklare etti.

Rumen teknik adam Marius Sumudica ile yollarını ayıran Yeni Malatyaspor’da tecrübeli oyuncu Adem Büyük’e Futbol sorumluluğu misyonu verildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Yönetim Konseyimiz ile profesyonel futbolcumuz Adem Büyük içinde yapılan görüşmeler kararında Adem Büyük’ün Kulübümüzün Futbol Sorumlusu olarak bakılırsavlendirilmesine karar verilmiştir. Adem Büyük hem futbolcu hem Futbol Sorumlusu olarak kadromuzda nazaranv yapacaktır.” denildi.

NURİ ŞAHİN’İN AKABİNDE İKİNCİ FUTBOLCU & HOCA

Bu durumun bir diğer örneği dönem başı Antalyaspor’da yaşandı. Fraport TAV Antalyaspor’da Ersun Yanal’dan boşalan teknik yöneticilik koltuğuna 33 yaşındaki Nuri Şahin getirildi.

Şahin, kadroyla yaptığı birinci görüşmede “Çok değerli bir sorumluluk aldım ancak sizlere epey inanıyorum. Daima birlikte başarılı işler yapacağımıza inanıyorum. Daima birlikte sevinip daima birlikte üzülelim.” açıklamasında bulundu.

ŞENOL CAN BİR YIL daha sonra TEKNİK SORUMLU OLDU

bir daha alt ligde gayret ettiği periyot Karagümrük’ün futbolcusu olan Şenol Can, futbolu bıraktıktan daha sonrasında lider Süleyman Hurma’nın talebiyle teknik takımda yer aldı. Can, Karagümrük’le Harika Lig tecrübesi yaşarken sonrasındasında Kasımpaşa’nın yolunu tutmuştu.

bir daha Karagümrük’ün TFF 1. Lig’de uğraş ettiği son dönemde futbolcu Erkan Güçlü, hem futbolcu hem teknik sorumlu olarak bakılırsav yapmıştı.

DENEYİMLİ İSİMLER BOŞTA

Meslekli isimler Fatih Terim, Mustafa Denizli ve Şenol Güneş 18 dönem daha sonra tıpkı anda rastgele bir ekibi çalıştırmazken; Abdullah Avcı, İsmail Kartal, İstek Çalımbay, Hikmet Karaman ve Hamza Hamzaoğlu, ligin en deneyimli isimleri olarak dikkati çekiyor.

GENÇ HOCALARIN DEVRİ

Futbol ömrünü bitirdikten daha sonra ülkesinde ve Aytemiz Alanyaspor’da yardımcı antrenör yahut kaleci antrenörü olarak misyon yapan Farioli, Üstün Lig’de teknik yönetici olarak 2021’de Fatih Karagümrük’ün başına geçti. Göztepe’nin 38 yaşındaki çalıştırıcısı El Maestro da Spartak Trnava, CSKA Sofya ve Sturm Graz’da yakalayamadığı istikrarı Harika Lig’de yakalamaya çalışıyor. El Maestro, ligin birinci yarısında düzgün sonuçlar alamayan grubunun son 4 maçtaki galibiyetleriyle muvaffakiyet yakaladı.

Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel’in birinci tecrübeleri Futbolculuk periyotlarında değerli ve uzun bir mesleğe sahip olan Emre Belözoğlu ile Volkan Demirel, teknik yöneticilikteki birinci tecrübelerinde kıymetli sorumluluklar alarak dikkati çekiyor.

Fenerbahçe’de geçen dönem sportif yöneticilik yapan ve Erol Bulut’un vazifesinden ayrılmasının akabinde kısa müddetliğine sarı-lacivertli ekibin teknik yöneticiliğine getirilen Belözoğlu, Medipol Başakşehir’de bu tecrübesini sürdürüyor.