Gençlerbirliği’nin yeni lideri Niyazi Akdaş! 197 oyla, 43 yıllık Cavcav İdaresi bitmiş oldu…

Semedov

New member
Lider seçilen Niyazi Akdaş, yaptığı konuşmada, “Öncelikle belirtmeliyim ki, bu nazaranve, kulübümüzde fazlaca bedel verdiğim biroldukça delegenin ısrarı üzerine aday olmayı kabul ettim. Yalnız olmadığımı ve şahsıma olan dayanağın her geçen gün artarak devam ettiğini de gelen telefonlardan, bildirilerden görüyorum. Her ne kadar sayın Cavcav toplam borç ölçüsü 90 milyon TL diyorsa da sayılar yaklaşık 130 milyon TL üzere bir borç olduğunu gösteriyor ve kur farkından dolayı her gün artıyor. niçindir, nasıl olmuştur bunlara da girmek istemiyorum. Bu borcun altından kalkmak için birlik birliktelik devridir. El birliği ile eski yeni demeyip hepimizin el ele verip, taşın altına elimizi sokup kulübümüzü bu açmazdan kurtarmamız gerekiyor. Ayrıyeten şahsıma gösterilen bu teveccüh azaldığı ve kulübümün menfaatlerini yeteri kadar koruyamadığımı hissettiğim takdirde asla koltuğa yapışmayacağım. Harcamalarda azami tasarrufa gidilecektir. Dönem başında gelirlere bakılırsa masraf bütçesi yapılacak ve o bütçe ortasında kalınacaktır. Toplanan ek paralarla borç ödemeleri gerçekleştirilecektir. Belediyeler, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü, federasyon ve öteki devlet kurumları ile düzgün münasebetler kurarak, kulübün kurumsallaşmasının gerektiğine inanıyorum. Bugünden itibaren en büyük gayemiz aldığımız bu onurlu nazaranvi idare konseyinde misyonlu arkadaşlarımızla birlikte gururumuzla tamamlayarak, bizden daha sonra bayrağı devralacak arkadaşlara bizlerle tıpkı heyecanı duyacakları projeler ve daha kuvvetli bir Gençlerbirliği bırakmak olacaktır” biçiminde konuştu.

43 YILLIK CAVCAV İDARESİ SONA ERDİ

1978’den beri kulübün başkanlığını yapan İlhan Cavcav’ın vefatının akabinde 2017’de nazaranve gelen Murat Cavcav, seçimde “Gençlerbirliği Spor Kulübü’ne lider olmak da aday olmak da kolay değil. Aday arkadaşlar bunu yaşayarak gördü. Ben ve bir arada yürüdüğüm arkadaşlarım, yanlışlarımızı da doğrularımızı da üstlenerek misyondan ayrılıyoruz. Bugünden daha sonra kardeşinin, yani Gençlerbirliği’nin memnunluğunu isteyen bir taraftarım. Gençlerbirliği’ni ilerlerde, armayı tepede görmek benim mutluluğum olacak. Bugün yalnızca bu kulübün başkanlığından ayrılıyorum. hiç bir vakit Gençlerbirliği’nin gönlümdeki yeri değişmeyecek. Lidere ve grubuna muvaffakiyet diliyorum” dedi.

Muhteşem Lig’de 2020-2021 dönemini 38 puanla 20’nci sırada tamamlayan Gençlerbirliği, küme düşmüştü.

yeni üyelere özel kampanya! 100 TL oyna, 100 TL kazan,