Eğitime kar pürüzü: İşte okulların tatil edildiği vilayet ve ilçeler

KriptoKamil

New member
Bayburt’ta ağır kar ve buzlanma niçiniyle bugün için eğitime orta verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojiden elde edilen datalar doğrultusunda vilayet genelinde bugün başlayan güçlü kar ve buzlanmanın tesirini sürdüreceğinin değerlendirildiği açıklandı.

KONYA

Konya’da kar yağışı ve buzlanma sebebiyle Ahırlı, Derebucak, Hadim, Seydişehir, Taşkent ve Yunak ilçelerinde eğitime 13 Ocak Perşembe günü itibariyle 1 gün mühletle orta verildiği bildirildi. Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Ahırlı, Derebucak, Hadim, Seydişehir, Taşkent ve Yunak ilçelerinde kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 13 Ocak 2022 Perşembe günü birinci, orta, lise tüm okullarda yüz yüze eğitime ilçe hıfzıssıhha heyetlerince 1 gün orta verilmiştir. Bu müddet zarfında uzaktan eğitim yapacaktır” denildi.

Ayrıyeten İlçe Hıfzıssıhha Heyeti sonucuyla Meram ilçesinin kimi mahallelerinde kar yağışı, buzlanma ve uzun vadeli elektrik kesintisinden dolayı mağduriyet sebebiyle 13 Ocak 2022 Perşembe günü yüz yüze eğitime 1 gün orta verildiği, uzaktan eğitim yapılacağı kaydedildi.

AĞRI

Ağrı Valiliği’nden yapılan açıklamada, Eleşkirt ilçesinde tesirli olan ağır kar yağışı niçiniyle köy okulları ile taşımalı eğitim goren öğrenciler için perşembe günü eğitime orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan gebe ve engelli işçinin de bir gün idari müsaadeli sayılacağı söz edildi.

ORDU

Ordu’nun Korgan, Mesudiye ve Akkuş ilçelerinde kar yağışı niçiniyle eğitime bugün orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde kar yağışının tesirli olduğu açıklandı.

Açıklamada, olumsuz hava kuralları niçiniyle Korgan, Mesudiye ve Akkuş’da eğitim ve öğretime 13 Ocak Perşembe günü orta verildiği kaydedildi.

Kelam konusu ilçelerde engelli ve gebe kamu vazifelilerinin yarın idari müsaadeli sayılacağı söz edildi.

TUNCELİ

Tunceli’de tesirli olan kar sebebiyle Pülümür, Ovacık ve Nazımiye ilçelerinde eğitim öğretime 1 gün mühlet ile orta verildi.

Valilik tarafınca yapılan açıklamada, “Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle Pülümür,Ovacık ve Nazımiye İlçelerimizde eğitim öğretime 1 gün mühlet ile orta verilmiştir. Hozat ilçemizde ise taşımalı eğitimle okula gelen öğrencilerimiz için eğitim öğretime 1 gün müddet ile orta verilmiştir” denildi.