Düğünü için para biriktiren motokurye Onur, meslektaşının çarpmasıyla yatağa bağlı kaldı

baboli

Global Mod
Global Mod
Düğünü için para biriktiren motokurye Onur, meslektaşının çarpmasıyla yatağa bağlı kaldı
Kaza anı ise güvenlik kamerasına yansıdı. Örnek’in annesi Nursel Aloğlu, “Oğlumun şuuru kapalı ve sağ tarafı tutmuyor. Düğün için para biriktirmek maksadıyla bu işte çalışıyordu. Öteki şoför tabirinin akabinde hür bırakıldı. Adalet istiyorum” dedi.

Kaza, 2 Temmuz’da, Hoca Ahmet Yesevi Caddesi 203/4 Sokak’ta meydana geldi. Motokurye olarak çalışan Onur Örnek, sipariş teslim etmek için yola çıktıktan daha sonra öbür motokurye T.Ö.’nün çarpmasıyla metrelerce sürüklendi. Kazayı bakılırsan başka şoförlerin ihbarıyla bölgeye polis ve sıhhat grupları sevk edildi.

Örnek, ambulansla Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’ne kaldırıldı. T.Ö. ise emniyette tabiri alındıktan daha sonra özgür bırakıldı. Kaza anı ise güvenlik kamerasınca kaydedildi. İmgelerde; Örnek’e motosikletiyle hareket ettikten kısa mühlet daha sonra T.Ö.’nün motosikletle çarptığı görüldü.

Kazadan yaklaşık 1 ay daha sonra düğünü olduğu öğrenilen Örnek’in şuuru kapalı olarak hastanedeki tedavisi sürüyor.

‘BİLİNCİ KAPALI VE SAĞ TARAFI TUTMUYOR’

Oğlunun düğünü için para biriktirmek hedefiyle motokuryelik yaptığını ve bekçilik imtihanına hazırladığını anlatan Nursel Aloğlu, “Oğlumun şuuru kapalı ve sağ tarafı tutmuyor. Birkaç güne taburcu edecekler. Tedavisine meskende devam edeceğiz. 24 saat yanındayım. Öbür şoför ise sözünün akabinde hür bırakıldı fakat oğlumun sözü alınamıyor. Biz konuştuğumuzda yalnızca bakıyor, reaksiyon veremiyor. Tabipler oğlumun bu biçimde kalabileceğini söylüyor. Önümüzde uzun bir müddetç var. Düğününe 1 ay kala bu kaza meydana geldi. Bunun yanı sıra oğlum 17 Temmuz’da bekçilik için yazılı imtihana girecekti. aslına bakarsanız o tarihe kadar motokurye olarak çalışacaktı. Bana, ‘Anne düğün yaklaşıyor. Bu sırada para biriktiririz’ demişti. Bu olayların başımıza geleceğini nereden bilebilirdik. Oğlumun fizik tedavisi için yardım ve adalet istiyorum” dedi.

‘İHMAL OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM’

Aloğlu, Ege Üniversitesi Hastanesi hakkında ihmal olduğu nedeni öne sürülerek şikayetçi olacağını söyleyerek, “Kazadan daha sonra Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’ne kaldırmışlar. çabucak sonrasında da Ege Üniversitesi’ne sevk etmişler. O gün saat 03.00 sıralarında ameliyata ardından da anestezi ağır bakıma aldılar. Yaklaşık 1 ay orada tedavi gördü. O müddette oğlumu hiç goremedim. çabucak sonrasında birinci görüşümde şoke oldum. Başında ödem vardı. Oğlumun sağlam çıkamayacağını düşündüm. Kafatasının bir kısmını aldılar. Ciğerler hasar almış ve sağ tarafı da felçli kaldı. Hekimler bana oğlumun yaraları olduğunu ve bir şey yapamayacaklarını söylemiş oldu. 5’inci ayın akabinde palyatif bakım için Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilecekti. Oğlumun yaralarını birinci kere burada gördüm ve kötüleştim. Bana çocuğumu heykel üzere hareketsiz verdiler. Ayrıyeten aldığımızda oğlum epey pis bir biçimdeydi. Ege Üniversitesi anestezi ağır bakımını CİMER’e şikayet ettim. Savcılığa da kabahat duyurusunda bulunacağım. İhmal olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

KAYNAK: DHA