Devletin bir kadının sahiplenmediği parası vardı. Şans eseri olduğu ortaya çıktı

Vefa

Global Mod
Global Mod
Bu ayın erken saatlerinde Singapur'da Bayan Cox ve ben, küçük çocuklarının harekete geçip yargılamayı sonlandırmasını beklerken konuyu Zoom aracılığıyla eyalet denetçisinin ofisi ile görüştük. Bir noktada Bayan Cox, kayıp 45.000 doları (2014'teki anlaşmadan kalan bakiye) sormayı düşündü.Parasının ne kadarı şu anda devletin elindeydi?

Cevap “115.000 dolar” oldu.

Devletin yatırımların gelişimini takip ettiği ve mülkünüzü almak için geldiğinizde tüm büyümeyi elde ettiğiniz ortaya çıktı. Şu eski Eaton Vance yatırım fonları oldukça iyi durumdaydı. Bayan Cox alaycı bir şekilde gülümsedi.

O günün ilerleyen saatlerinde ona, bu hafta banka havalesi yoluyla banka hesabına gelen parayla ilgili planlarının ne olduğunu sordum. Belki bu iki çocuk için yeni bir 529 üniversite tasarruf planı? Bir Morgan Stanley komisyoncusunun yardımıyla mı?

“Ben öyle düşünmüyorum” dedi. “HAYIR. Hayır, teşekkürler.”

Adınıza talep edilmemiş parayı nasıl bulabilirsiniz?

Talep edilmeyen fonların tümü, sahiplerinin unuttuğu banka veya aracılık hesapları değildir. Hisse senedi temettüleri, sigorta poliçeleri, karşılıksız çekler ve daha fazlası olabilir. Kendi adınızda veya örneğin yaşlı akrabalarınızın adlarında bir şey bulmak istiyorsanız, bunu nasıl yapacağınızı burada bulabilirsiniz.

Eyaletinizi (veya herhangi bir eyaleti) arayın

Her eyaletin bir tür sahipsiz mülk birimi vardır. Çevrimiçi arama yaparsanız bunları bulmak kolaydır; yalnızca bunun saygın bir web sitesi olduğundan emin olun. Her zaman çılgınlığa kapılan Florida, faaliyetlerini FLTreasurehunt.gov web adresi üzerinden yürütüyor.

Ulusal Sahipsiz Mülk Yöneticileri Birliği'nin ana sayfasında her eyaletin web sitesine bağlantılar içeren bir harita bulunmaktadır. Missingmoney.com tüm eyaletleri aynı anda aramanıza olanak tanır

Kimlik bilgilerinizi hazırlayın

Mülkünüz üzerinde hak talebinde bulunmak için, genellikle kişisel bilgileriniz veya kimlik bilgileriniz ile kim olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Ayrıca, anlaşma yaptığınız şirketin her şeyi devlete devretmeden önce vereceği belgelere de ihtiyacınız olabilir.

Engellenirse itirazda bulunun

Bir devlet sizi herhangi bir nedenle geri çevirirse, neyin, eğer herhangi bir şey varsa, onların fikirlerini değiştirmesine neden olacağını dikkatlice not edin. Cevabı beğenmediyseniz ve sahiplenilmemiş mülkün bulunduğu eyalette yaşıyorsanız eyalet temsilcilerinizle iletişime geçin ve vatandaşlık desteğinizin bir parçası olarak onlardan yardım isteyin.

Ve eğer mülkünüzü devlete devreden ve şu anda engel oluşturan, hizmet verdiğiniz şirketse, onların müşteri hizmetleri departmanıyla iletişime geçin. Bu işe yaramazsa, bir şirketin liderlik ekibine hedefli mektuplar göndermeyi içeren, aslında patentli yönetici e-postası halı bombalama yöntemini deneyin.