Biden’ın 39 Milyar Dolarlık Öğrenci Kredisi Yazımından Kimler Yararlanabilir?

Vefa

Global Mod
Global Mod
On binlerce federal öğrenci kredisi alan kişi muhtemelen merak ediyor: Borç yüküm yakın zamanda hafifletilecek mi?

Biden yönetimi Cuma günü yaptığı açıklamada, 800.000’den fazla borçlunun kalan kredi bakiyelerini 39 milyar doları sileceğini duyurdu. Bu, vadesi geldiğinde kredi vermeyen veya borç alanlar yardım istediğinde kötü davranan kredi görevlilerinin geçmişte yaptığı hataları düzeltmeye yönelik bir programın parçasıdır.

Önümüzdeki günlerde ve aylarda binlerce borçlu, kredilerini iptal etmek için yeterli uygun ödemeyle sonuçlanan bir hesap düzenlemesi alıp almadıklarını öğrenecek — bu süreç yıl sonuna kadar devam edecek. Bundan sonra, iptal etmek için yeterli uygun ödemesi olmayan borçlular, güncellenmiş ödeme sayılarını alacaklardır.

Kimlerin uygun olduğu hakkında bildiklerimiz:

Kim Kalifiye?

Ebeveyn PLUS kredileri kullananlar da dahil olmak üzere, doğrudan kredi alan veya Federal Aile Eğitim Kredisi Programı (FFEL) aracılığıyla verilen ve Eğitim Bakanlığı tarafından yönetilen krediler uygun olabilir.

Bununla birlikte, borçlular, yalnızca belirli bir eşiğe ulaştıklarında veya 20 veya 25 yıllık nitelikli aylara eşdeğer birikmişlerse, borç indirimi almaya hak kazanırlar. Çoğu borçlu için bu, gelire bağlı bir geri ödeme planında (ödemelerin borçlunun gelirine ve aile büyüklüğüne göre değiştiği) veya standart bir geri ödeme planında 240 veya 300 aydır geri ödeme yapıyor olmanız gerektiği anlamına gelir.

Nitelikli ödemelerin tam sayısı, borçlunun kredi türüne ve kişinin kayıtlı olduğu ödeme planına bağlıdır.

Ödemeler için ek kredi alıp almadığımı nasıl bilebilirim?

Borçluların güncel ödeme sayısı, kredinin türüne, kullanılan geri ödeme planına veya ödemelerin kısmi veya geç olmasına bakılmaksızın, geri ödemede bulundukları her ayı içerir.

Ama bunun için de kredi alıyorlar Dönem Herkes gibi 12 veya daha fazla ayı hoşgörü içinde geçirdiler. Ay hoşgörü içinde toplam 36 ay veya daha fazla zaman geçirmiş olanlar için hoşgörü içinde.

2013’ten önce erteleme içinde geçirilen her ay – okulda erteleme dışında – da sayılacaktır. Aynı durum 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren ekonomik zorlukta veya askerde geçirilen her ay için geçerlidir.

Açıklanan durumlar, kredilerinizin konsolidasyonundan önce gerçekleşmiş olsalar bile geçerlidir.

Borç affı ne zaman başlar?

Hemen.

Eğitim Departmanı, borçluları başka bir işlem yapmalarına gerek kalmadan feshetmek için yeterli ödemeleri varsa bilgilendireceğini ve borç geri ödeme eşiğine ulaşan borçluları gelecek yıla kadar her iki ayda bir bilgilendirmeye devam edeceklerini söyledi.

Borç ertelemesi, e-postaların gönderilmesinden 30 gün sonra başlar ve borçlunun kredi hizmeti vereni, işlemin tamamlandığını onlara bildirir.

Üç yıllık ödemelerin askıya alınmasının ardından Ekim ayında vadesi gelen ödemeler yaparsanız, borç ödenene kadar ödemeler askıya alınır.

(Herhangi bir nedenle devre dışı bırakmak isteyen Borçlular, kredi servis sağlayıcılarını bilgilendirmelidir.)

Güncel ödeme sayacımı nerede bulabilirim?

Muhtemelen bu bilgiyi bir süre toplayamayacaklar – ve muhtemelen gelecek yıl. Kredi yöneticileri hala Eğitim Bakanlığı’nın bu numaraları güncellemesini bekliyor, bu nedenle kredi yöneticinizi aramanızın size yeni bilgiler vermesi pek olası değil.

Eğitim Bakanlığı, borç indirimi için uygun olan tüm borçlular işleme konulduktan sonra diğer borçluların ödeme numaralarını güncelleyeceğini söyledi.

Aynı dönemde nitelikli bir işveren için çalıştığınızı gösterebildiğiniz sürece, sayılan tüm aylar devlet kredisi affına da sayılabilir.