Biden, 78.000 borçlu için 5,8 milyar dolarlık öğrenci borcu yardımını onayladı

Vefa

Global Mod
Global Mod
Biden yönetimi perşembe günü öğrenci borç yardımını genişletme çabalarını sürdürdü ve öğretmenler, itfaiyeciler ve çoğunluğu kamu sektöründe çalışan diğerleri de dahil olmak üzere yaklaşık 78.000 borçluya yönelik 5,8 milyar dolarlık federal krediyi daha iptal etti.

Bugüne kadar hükümet, çeşitli eylemler, düzeltmeler ve federal yardım programları aracılığıyla yaklaşık dört milyon borçluya verilen 143,6 milyar dolarlık krediyi iptal etti. Bu, hükümetin altmış yılı aşkın bir süre önce kredileri desteklemeye başlamasından bu yana ortadan kaldırılan en büyük öğrenci borcu miktarı, ancak yine de Başkan Biden'ın 43 milyona kadar borçluya 400 milyar dolarlık borç verilmesini öngören orijinal teklifinden çok daha az, ancak daha sonra bu miktar iptal edildi. Hükümetin Yüksek Mahkemesi tarafından engellendi.

En son borç ödemeleri, 120 ödemeden sonra bakiyelerini kapatabilen Kamu Hizmeti Kredisi Bağışlama programı kapsamındaki hükümet ve kar amacı gütmeyen çalışanlar için geçerli. İdari ve diğer sorunlarla boğuşan PSLF programı, yönetimin yaptığı bir dizi düzeltmenin ardından son yıllarda gelişme kaydetti.

Eğitim Bakanı Miguel Cardona, “Ulusumuzun öğretmenleri, hemşireleri, sosyal hizmet görevlileri, itfaiyecileri ve diğer kamu görevlileri, kanunen hak ettikleri borç ertelemesine erişmeye çalışırken çok uzun bir süredir lojistik zorluklarla ve tuzak kapılarıyla karşı karşıya kaldı” dedi.

Ekim 2021 itibarıyla 871.000'den fazla kamu çalışanı ve kar amacı gütmeyen çalışan, toplam 62,5 milyar dolarlık borç ertelemesi aldı; Daha önce, programın 15 yıldan fazla bir süre önce başlatılmasından bu yana yalnızca 7.000 kişi affedildi.

Gelecek haftadan itibaren, PSLF programı kapsamında borç hafifletmenin son turunu almaya hazırlanan borçlular, Bay Biden'dan, yönetiminin başkanlık seçimlerinden sadece sekiz ay önceki çalışmalarını hatırlatan bir e-posta bildirimi alacak.

Kredilerinin iki yıldan kısa bir süre içinde affedilmesi planlanan PSLF programındaki diğer 380.000 federal borçlu da, bu Devam dönemi içinde kamu hizmeti görevlerine devam etmeleri halinde, borç affına hak kazandıklarını bildiren başkandan e-postalar alacak.

Bu borçluların çoğuna, ödemelerin bireylere aktarılmamasına neden olabilecek önceki hataları düzeltmeye çalışan programlar yardımcı oldu. Sonuç olarak, birçok borçlu, hesap düzenlemeleri veya ek krediler alarak geri ödeme hedeflerine yaklaştırdı.

Belirli türdeki kredilere sahip milyonlarca borçlu, bu ayarlamalardan bazıları için hâlâ uygun durumda ancak hak kazanmak için 30 Nisan'a kadar bu kredileri birleştirmek üzere başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Ulusal Tüketici Hukuku Merkezi'nin savunuculuk eş direktörü Abby Shafroth, “Birçok kişinin hayat değiştiren öğrenci kredisi desteğinden yararlanmak ve potansiyel olarak erişebilmek için bu son tarihe kadar konsolidasyon yapması gerekecek” dedi. Yetkili, buna Federal Aile ve Eğitim Kredisi, Perkins Kredisi ve Sağlık Eğitimi Yardım Kredisi programlarındaki özel kredileri olan borçluların da dahil olduğunu ekledi. (Doğrudan Kredi veya Eğitim Bakanlığı kredisi olanların ödeme sayısını ayarlamak için herhangi bir şey yapmasına gerek yoktur; bu otomatik olarak gerçekleşir.)

PSLF'ye ek olarak hükümet, bir dizi başka federal yardım programı aracılığıyla yardımın kapsamını genişletti: Yaklaşık 935.500 borçlunun, aylık ödemelerin borçlunun gelirine ve hane halkına göre belirlendiği, gelire dayalı geri ödeme planları yoluyla 45,6 milyar dolarlık borç yardımı alması onaylandı. boyuta dayalı. Genellikle 20 yıl gibi belirli bir geri ödeme süresinden sonra kalan tüm borçlar geri ödenir.

Okulları tarafından dolandırılanlara yardım sağlayan federal borçlu koruma programı nedeniyle 1,3 milyon kişi daha 22,5 milyar dolar kaybetti.

Hükümetin son borç iptali, süreci basitleştirmeyi amaçlayan yeni Federal Öğrenci Yardımı İçin Ücretsiz Başvurunun (FAFSA) başarısız bir şekilde kullanıma sunulmasının ardından geldi. Bunun yerine, teknik ve diğer sorunlar gecikmelere neden oldu ve üniversitelerin öğrencilere yardım teklifinde bulunmak için ihtiyaç duydukları finansal bilgilerden yoksun kalmasına neden oldu. Öğrenciler üniversitede nerede okumak istediklerine karar veremedikleri için belirsizlik içinde kaldılar.