Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi’den sert tepki! ‘VAR hakemi kusur yapıyorsa kasıtlıdır’

Semedov

New member
Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, ha kemlerle ilgili sert açıklamalar yaptı. Teknik yönetici Lider Karaveli ve sportif yöneticiliğe getirilen Ceyhun Çıkarı ile bir arada basın toplantısı düzenleyen Çebi, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalardan dolayı ceza aldığını hatırlatarak, “Bizler ceza yoluyla susturuluyorsak, başarısız olan hakemler de cezalandırılmalı. Bu iş bu biçimde olmaz. Laf olsun torba dolsun diye hakeme bir maç ceza verip, öteki maç ödüllendiriyorsanız, milleti kandırıyorsunuz demektir” dedi.

BU İŞTEN KİM MENFAAT ELDE EDİYOR?

Çebi şu biçimde devam etti;

Ben de biliyorum TFF’nin bir şeyleri düzeltmeye çalıştığını. Lakin önümüzdeki yıllari kurtaracağız diye bu seneyi yok saymaya çalışıyorlar. Herkes hakemlerden şikayet ederken, ben manası yorum, bu işten kim menfaat elde ediyor? Menfaat elde ettiği sav edilen şahısların de çıkıp, ‘Bunu kabul etmiyoruz’ demesi gerekir. VAR hakemlerinin ‘Onu görmedim, bunu görmedim’ deme hakkı yok. Alanda ki hakemin yanılgısını kabul edebilirsiniz. VAR hakemi yapıyorsa kasıtlı yapıyordur. Bu saatten daha sonra Beşiktaş’a yapılacak her yanılgının karşısında daha şiddetli duracağız. Artık beni susturamayacaklar. Bir yıl cezaysa bir yıl. Birilerini kollamak ismine birilerini yakmamak gerektiğini tüm hakemlere söz ediyorum.”

“ARKA PLANDA GEREKENİ YAPIYORUM”

Türkiye Futbol Federasyonu’na sunmak üzere, dönem başından beri Beşiktaş’ın aleyhine yapılan yanılgıları bir evrak haline getirdiklerini söyleyen lider Ahmet Işık Çebi, şöyleki devam etti: “Ben artık buradan çıkacağım, koca bir belgeyi TFF idaresine sunacağım. Bugüne kadar hakem işlerinin bağırarak çözüldüğünü görmedim. Ben art planda gerekeni yapıyorum. Vicdanen rahatım, topluluğumuz da müsterih olsun.”

Geçen dönem kazanılan 3 kupanın bir takım işi olduğunu lisana getiren lider Çebi, “Her ne kadar kimi beşerler bunları 1-2 şahsa mâl etmeye çalışsa da, her insanın alın teri var” dedi.

“YAPTIKLARIMIN HESABINI VERİP MAYIS’TA ADAY OLACAĞIM”

Ahmet Parıltı Çebi, mayıs ayında yapılacak olağan genel şurada bir daha Beşiktaş Başkanlığı’na aday olacağını deklare etti.

Karşısına rakip çıkmasını epeyce istediğini belirten Çebi, şunları söylemiş oldu: “Mayıs ayında aday olacağım. Genel heyetin önüne çıkacağım, yaptıklarımın hesabını vereceğim. Başkanlığa aday olmayı dilek eden her insanın, aday olmasını istirham ediyorum.

“YORULDUM LAKİN BIRAKMAYACAĞIM”

Söylentiler var, ‘Bırakacak, edecek…’ diye. Evet yoruldum lakin bırakmayacağım. Karşıma da aday çıkmasını istiyorum. Şayet tek başıma aday çıkarsam kendimi eksik hissedeceğimi, Beşiktaş ismine fazlaca üzüleceğimi de beyan etmek istiyorum.