Bazı uzun vadeli bakım poliçesi sahipleri için zor kararlar

Vefa

Global Mod
Global Mod
Geçtiğimiz günlerde sınırsız ömür boyu sigorta poliçesi olan (yani fayda havuzunun hiçbir zaman tükenmediği) 75 yaşındaki Kaliforniyalı bir müşterisine, poliçesinin daha iyi maliyet yönetimine izin vermesi nedeniyle uzlaşma teklifini göz ardı etmesini tavsiye ettiğini söyledi. Bay Robinson, müşterinin altı yıllık yardım dönemine geçmesini ve günlük yardım tutarını 546 $’dan 300 $’a düşürmesini tavsiye etti. Primi şu anda ödediği 16.400 $ yerine yıllık 2.340 $ olacak ve hala 660.000 $ civarında bir yardım limiti var. Ayrıca yıllık 14.000 dolarlık birikimini gelecekteki bakımı karşılamak için yatırabilir. Robinson, Genworth önemli oran artışları için onay alsa bile, düşük oranlar nedeniyle müşterinin bunları karşılayabileceğini söyledi.

Bay Robinson, “İnsanların seçenekleri olabileceğine dair hiçbir fikri yok” dedi.

Burada uzun süreli bakımla ilgili bazı soru ve yanıtları bulacaksınız:

Bir bakım anlaşması teklifini anlama konusunda nereden yardım alabilirim?

Karşılaştırma teklifinde bir müşteri hizmetleri numarası yer alıyor ancak Bay Robinson, güvendiğiniz bir mali danışmanınız veya sigorta acenteniz varsa, önce onlardan tavsiye alın dedi. Bayan Burns, eyaletinizin federal olarak finanse edilen ve SHIP olarak bilinen Eyalet Sağlık Sigortası Yardım Programı ofisiyle de iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz, dedi. SHIP danışmanlarının tavsiyelerde bulunamayacağını ancak tüketicilerin seçeneklerini anlamalarına yardımcı olabileceğini söyledi.

Haberler yakın zamanda uzun vadeli bakım sigortasına ilişkin faydalı bir rehber yayınladı.

Eyalet düzenleyicilerinin büyük prim artışlarını onaylaması ne kadar muhtemeldir?

Bayan Burns, düzenleyicilerin, bir şirketin tazminat taleplerini ödemek ve borçlarını ödeyebilmek için faiz oranlarını artırma ihtiyacını poliçe sahiplerinin sigortalarını karşılayabilme ihtiyacıyla dengelemesi gerektiğini söyledi. “Korkunç bir kavga” dedi. Bazı eyaletler yıllık oran artışlarını sınırlıyor, bu nedenle daha büyük artışların kademeli olarak yapılması gerekiyor.

New York’takiler gibi bazı düzenleyiciler, sorunun boyutu göz önüne alındığında önceki artışların çok cimri olabileceğinin farkındalar. Genworth ayrıca “haklı” artışları onaylamayı reddeden eyaletlere dava açabileceğini de söyledi.

Uzlaşma mektubumun bir son tarihi var. Ya daha fazla zamana ihtiyacım olursa?

Bay Robinson, mektupta belirtilen müşteri hizmetleri yetkilisine danışın, dedi. Zaman sınırları farklılık gösteriyor ancak bazılarının talep üzerine en az 45 günlük bir ödemesiz süre sunabileceğini tespit ettiğini söyledi.