Bazı kolejler rakiplerinden fiyatlandırma bilgileri sunar. Dikkat olmak.

Vefa

Global Mod
Global Mod
Her yıl yeni nesil masum insanlar lisans derecesi için piyasaya giriyor. Çok hızlı bir şekilde bazı yazılı olmayan kurallar konusunda eğitim alıyorlar.

Aileler genellikle reklamı yapılan fiyatı ödemezler. Okullar, ailelerin ne kadar ödemek zorunda kalabileceklerini tahmin eden web sitesi hesaplayıcıları sunar, ancak hiçbir garanti vermezler. Yardım arayanlar, başvurup kabul edene kadar gerçek bir fiyat teklifi alamazlar.

Ve bir öğrenci, Purchase, NY’deki Manhattanville College gibi bir okulu düşündüğünde, öğrenci hem tahmini maliyeti aradığında hem de kabul edildikten sonra gerçek maliyeti aldığında garip bir şey olabilir: kolej, fiyatları beş isimdeki rakiplerden talep edecektir. öğrenci sormadı. Bu oranların tümü Manhattanville’den daha yüksek olabilir.

Bu tahminler büyük bir feragatname ile birlikte gelir: yanlış olabilirler. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu diğer okullardan bazıları bu duruma pek hevesli değil. Peki matematik ve ekonomi dersleri veren bir kurum neden şüpheli rakamlar versin?

Bu soru – ve zor cevapları – her kabul sezonunda ortaya çıkan temel bir sorunun temelini oluşturuyor: Üniversiteye başvuranlar ve aileleri önemli bir bilgi eksikliği yaşıyor ve bu konuda bir şeyler yapabilecek birçok insanın bunu yapmak için hiç acelesi yok. bu yüzden basit yapın.

2011’den bu yana, federal hükümet tüm üniversitelerden web sitelerinde sözde net fiyat hesaplayıcısı yayınlamalarını istiyor. Üniversite alıcıları bir dizi finansal bilgi girer ve kolejin kabul edilen bir öğrenciden ne kadar ücret talep edebileceğine dair bir tahmin çıkar.

Net fiyat hesaplayıcıları hiç yoktan iyidir. En iyi ihtimalle, bir kolejin liste fiyatının birçok, hatta çoğu öğrenci için bir kurgu olduğunu kanıtlarlar.

Ancak, hesap makineleri genellikle kafa karıştırıcıdır. Detaylı çalışmalar eksikliklerini ortaya koydu.

Hesap makineleriyle ilgili sorunlardan kimse sorumlu değil, aynı zamanda herkes. Hükümet yeterince katı yönergeler koymuyor, kafası karışmış aileler yanlış sayılar giriyor ve kolejler düşük performans gösteren hesap makineleri kullanıyor veya aracın formüllerini düzenli olarak güncellemiyor. Hesaplayıcılar, gelirinize ve ilgili varlıklarınıza dayalı olarak finansal ihtiyacınızı tahmin ederken, daha çok bir öğrencinin sınıf içinde veya dışında ne yaptığına dayalı olan sözde başarı yardımını tahmin etmeye çalışmayabilirler.

Bir üvey kızı da dahil olmak üzere altı çocuğu olan bir teknoloji ve finansal hizmetler sektörü emektarı olan William E. Staib, bu karmaşayı ilk kez bir ebeveyn olarak değerlendirdiğinde, – yaklaşık iki hafta önce yazdığım diğer ebeveynler gibi – daha iyisine ihtiyacı olduğunu düşündü. araçlar oluşturun. Bugün 250’den fazla okul onun net oran hesaplayıcılarına lisans veriyor ve şirketi College Raptor, tüketicilere yönelik bir web sitesinde sıralamalar ve diğer bilgileri sunuyor.

Ve rakiplerin bu fiyat karşılaştırmaları? College Raptor bunları müşteri okulları için de üretir.

Bu karşılaştırma böyle çalışır. Bir müşteri okulu, aynı zamanda bir müşteri olan bir rakiple karşılaştırdığında, diğer okulun – College Raptor’un işlettiği – net fiyat hesaplayıcısından tahmini fiyatları alır.

Rakip okul bir müşteri değilse, College Raptor federal verileri ve diğer tescilli mekanizmaları kullanır. Ardından, pazarlama materyallerine göre “gelişmiş AI” devralır. Müşterilere karşılaştırılabilir okulların bir listesi verilir ve potansiyel öğrencilerin -görünüşe göre daha pahalı olan- hangisinin gösterileceğini seçebilirler. Bu rakip fiyatları, net fiyat hesaplayıcınızın sonuç sayfasında ve kabul edilen öğrencilere gönderdiğiniz sözde ödül mektuplarında açıklayabilirsiniz.

Karşılaştırılan beş Manhattanville okulundan üçü – New York’taki Marist ve Mercy Kolejleri ve New Jersey’deki Drew Üniversitesi – yorum yapmayı reddetti veya bir rakibin taktiklerini eleştirmedi. Diğer ikisinin bazı itirazları vardı.

NJ, Lawrence Township’teki Rider Üniversitesi’nde kayıt yönetimi başkan yardımcısı Drew Aromando bir e-postada “Bu taktikler öğrencilerin ve ailelerin bilinçli kararlar vermesini zorlaştırıyor” dedi. “Bir üniversitenin, bir öğrencinin/ailenin başka bir mali yardım kurumundan ne bekleyebileceğini tahmin etmesi için mali yardım sürecinde çok fazla benzersiz değişken vardır.”

Pennsylvania’daki Scranton Üniversitesi’nde kayıt yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Shannon Zottola, rakiplerin fiyatlarını yayınlamanın insanları alışveriş yapmaya devam etmekten caydırabileceğinden endişe duyduğunu söyledi.

“Bir ailenin kendilerine uygun bir okulu yazması çok yazık olur” dedi.

College Raptor’ın Manhattanville gibi okullar için sağladığı karşılaştırmalara eşlik ettiği “Not”, bazı uyarılar sunuyor ve bunlar da küçük bir yazı tipinde değil. “Bu rakamlar yalnızca mevcut College Raptor bilgilerine dayanan net fiyat tahminleridir, Manhattanville College tarafından doğrulanmamıştır ve yanlış olabilir” dedi. “Üniversite kararınızı kesinleştirmeden önce, her okulun net öğrenim ücreti hesaplayıcı sonuçlarını ve/veya düşündüğünüz okullardaki gerçek mali yardım tekliflerinizi ve maliyetlerinizi göz önünde bulundurmanızı öneririz.”

Başka bir yerde, web sitelerinden birinde şirket biraz daha spesifik hale geliyor. “Genel olarak, modellerimiz, gerçek hibe raporlarında bildirilen veya üniversite net fiyatlandırma hesaplayıcıları tarafından tahmin edilen maliyetlerin %10-20’si kadar doğru olan maliyetler sağlayabilir” diyor.

Bu açıklamalar iyi ve nettir. Ancak rakip fiyatlandırma yanlış olabiliyorsa, neden müşteri okullarını onu kullanmaya teşvik edelim?

Bay Staib bir röportajda “Cevaplarımızın mükemmel olmadığı gerçeği yüzünden uykularım kaçmıyor” dedi. “Dışarıdaki her şeyden daha iyisin.”

Ayrıca, bir rakibin fiyatlarının reklamını yapma şeklini beğenmeyen herhangi bir okulun College Raptor ile iletişime geçebileceğini ve bu teklifleri iyileştirmek için veri sunabileceğini söyledi. Bunun kulağa okula iki kötü seçenek vermiş gibi görünebileceğini söylediğimde – ya üçüncü bir şahsın rakiplere yardım etmesine yardım etmek için tarihlerden vazgeçiyor ya da College Raptor yanlış sayıları kullanmaya devam edecek – aynı fikirde değildi.

“Net fiyat tahmininin amacının ne olduğu sorusuna geri dönüyoruz” dedi. “Bir öğrencinin, etiket fiyatı yüzünden ertelendiği için en iyi fırsata başvurusunu erteleme sorununu yaşamadığımız bir okul için ne ödeyeceğine dair iyi niyetli bir tahmin.” . ”

Aslında, bir ailenin karşılaştırmayı görmesi ve düşündükleri rekabetçi bir tesisin, ailenin düşündüğünden çok daha ucuz olduğunu öğrenmesi tamamen mümkündür. Ayrıca, bir ailenin araştırmak istediği orijinal okuldan daha yüksek bir tahmini fiyatın, aileyi o rakip hakkında daha fazla soru sormaktan caydırması da mümkündür.

College Raptor bunu olası bir sonuç olarak görmüyor ve bu sütunu okuyan herkesi bunun doğru olduğunu kanıtlamaya davet ediyorum. Ancak okumamış olabilecek veya yüksek öğrenim için ödeme yapma sürecinde yeni olan insanlar için endişeleniyorum. Manhattanville’deki üniversite öğrencilerinin neredeyse yarısı ailelerinde üniversiteye giden ilk kişilerdir ve umarım birileri onları hayatları boyunca karşılaştıkları her sorumluluk reddini okumaları konusunda uyarmıştır.

Bununla birlikte, gerçek bir ödül mektubunda rakip okullardan daha yüksek fiyatlar görünüyorsa, bir aile kabul sunan okulun düşük fiyat lideri olduğu sonucuna varabilir. Bu aile, yardım teklifine itiraz etme ve daha iyi bir fiyat isteme eğiliminde olmayabilir. Bu, aileye dört yılda beş rakama mal olabilir ve tüm giriş sınıfıyla bir okulu daha da fazla kurtarabilir.

Peki karşılaştırmalardan en çok kim yararlanıyor? Kirkland, Washington’da bir muhasebeci ve mali yardım danışmanı olan ve bana Manhattanville’in rakiplerinden alıntılar gönderen Paula Bishop, “Okul,” dedi.

Manhattanville’in kayıt ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Troy L. Cogburn, sadece yardım etmeye çalıştığını söyledi. “College Raptor güvenilir bir kaynaktır” dedi. “Potansiyel bir öğrenciye mümkün olduğunca fazla bilgi sağlamaya çalışıyoruz.”

“Rakip” terimini kullanmamdan hoşlanmadı ve Manhattanville’de listelenen diğer okulların, başvuru havuzlarında çok fazla çakışma olması gerekmediği için benzer oldukları için orada olduklarını söyledi.

Manhattanville’in taktikleri – ve tek taktik olmaktan çok uzaklar – buranın risklerin yüksek olduğu zorlu bir pazar olabileceğini hatırlatmalıdır. Size bir arabadan beş kat daha pahalıya mal olabilecek temel bir eğitim arıyorsanız, dört yıllık deneyimlerini satan diploma satıcılarıyla görüşmeye çok daha fazla zaman ayırın.

College Raptor hikayesinin düzgün bir sonu var. Geçen yıl, büyük bir öğrenci kredisi işi yürüten Citizens Financial Group, şirketi açıklanmayan bir fiyata satın aldı. Bankaya göre College Raptor, “finansal güçlendirme taahhüdümüzü güçlendirecektir.”