Bayramlar değil, bizler değiştik…

Semerkant

Global Mod
Global Mod
Hani “Akılsız başın cezasını ayaklar çeker” demiş ya elleri öpülesice atalarımız… Benimkisi biraz farklı oldu… Ayaklarım değil de sol elim çekti cezayı… Uzun lafın kısası, yalnız yaşadığım evimde bir süre önce sabah saatlerinde geçirdiğim küçük bir kaza sonucu sol elimin tarak kemiğini kırdım kendi kendime… Nasıl becerdim tam olarak bilmiyorum ama alçıyla yaşamak zorunda kaldığım süre içerisinde çok sevdiğim gazetemden ve köşemden de ayrı olmak zorunda kaldım… Şükürler olsun ki dün sabah saatlerinde yaptırdığım son kontrolde tamamen iyileşmiş olduğumu duymaktan son derece mutlu oldum… Ve bayram arefesinde sizlerle tekrar buluşmak nasip oldu… Evet… Çok zor günlerden geçiyor olsak da, sokağa çıkma yasağı uygulansa da yarın bayram… Mübarek Ramazan Bayramı… Bayram ziyaretleri yapamayacağız, tokalaşıp, kucaklaşamayacağız belki ama yine de bayram… Köşe yazarlarının arefe günlerinde “bayram yazıları” yazmaları adettendir… Genellikle de “nerede o eski bayramlar” diye başlayan nostaljik yazılardır bunlar… Yaklaşık 36 yıllık meslek yaşamımda bayram yazıları yazmışlığım çoktur ama hiç bir yazımda “nerede o eski bayramlar” diye sorgulamışlığım yoktur… Çünkü değişen şey bayramlar değildir aslında… Bizler değiştik, sizler değiştiniz… İnsani değerler değişti hatta “yozlaştı”… Kim ne derse desin insani değerler, sadece ve sadece “menfaat ilişkilerine” dönüştü… “Komşuluk” kavramı yok denecek kadar azaldı… Durum böyle olunca bayramların tadı tuzu filan kalmadı… Olay bu kadar basit… Her neyse… Dediğim gibi, yarın bayram… Bu bayramı oldukça “buruk” kutlayacağız… Bir kereye mahsus lütfen herkes evinde kalsın… “Bayramlaşma” adına ziyaretler yapılmasın… Antalya ve Alanya’da durum hızla iyiye gidiyor… Bu gidişatı bozmayalım, lekelemeyelim… Başta emekçiler olmak üzere turizm camiası dört gözle sezonun iyi ya da kötü başlamasını bekliyor… Bu tamamen bizlere bağlı… Biraz daha, birkaç gün daha sabır… Bayramınız kutlu olsun… Nokta…

ircfrm.net için Yenialanya-com sitesinden alıntı yapılmıştır.