Aram Markaroğlu için Dereağzı Tesisleri’nde merasim düzenlendi

Semedov

New member
Cenaze merasimine; Markaroğlu’nun ailesi, Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç, Yüksek Divan Konseyi Lideri Vefa Küçük, idare şurası üyelerimiz, yüksek divan konseyi ve kongre üyeleri, kulüp çalışanı, şube sorumluları, Fenerbahçe Futbol Akademi idarecileri, mesai arkadaşları, yakınları, sevenleri katıldı.

Aram Markaroğlu’nun kızı Talar Avedikyan, yaptığı konuşmada, “Öncelikle şunu söylemek isterim ki Aram Markaroğlu’nun kızı olmak fazlaca büyük bir onur ve erdem. Bunun için ona fazlaca teşekkür ederiz. Çok hoş çocuklar yetiştirdi, epey hoş bir aile kurdu ancak bizim ailemiz haricinde, çekirdek ailemiz haricinde kurduğu öbür aileler de varmış. Onu söylemiş oldum, onu fark ettim ki her dokunduğu ömrü değiştirmiş, güzelleştirmiş bir adam. Ben, babamı anlatamam, zira anlatsam da babam anlatılmaz yaşanır. O yüzden hepimiz epey şanslıyız, zira hepimize dokundu, hepimizin hayatlarında epey değerli bir yeri var. ’Baba, seni epeyce özleyeceğiz.’ yenidendan ayaklarınıza sağlık” dedi.

Aram Markaroğlu’nun kızı Sesil Kayaoğlu da, “Bugün Talar ile birlikte bir metin hazırlayıp sizlerle konuşmayı epeyce istedik. Tanıyanlar bilir, babam konuşmayı fazlaca severdi. bu biçimde bir haziruna karşı konuşmaktan da onun ismine onur duyuyoruz. Ancak maalesef yapamadık, o yüzden birkaç sözle teşekkür etmek istiyoruz. Babamın birinci mabedi iş yeri, şirketidir. Kendi tırnaklarıyla bugünlere getirdiği, bizleri okutup yetiştirdiği yer; ikinci mabedi ise Fenerbahçe Spor Kulübü’ydü, siz de bilirsiniz. Sabah şirketinden uğurladık, ikinci olarak burada, bu tertibi yapan, emeği geçen herkese epeyce teşekkür ederiz. Çok huzurlu uyuduğuna fazlaca eminiz. yenidendan hepinizin ayaklarına sıhhat. birliktece onu bu biçimde hoş bir biçimde uğurladığınız için çocukları olarak manevi manada fazlaca mutluyuz. Teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

BURAK KIZILHAN: FENERBAHÇELİLİĞİ, KULÜBÜMÜZ İÇİN YAPTIKLARI HİÇBİR VAKİT UNUTULMAYACAK

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, sarı-lacivertli topluluğa başsağlığı dileyerek, “Her kayıp zordur, her kayıp üzücüdür lakin Aram Ağabey’in kaybı, bizim için fazlaca ani, beklenmedik bir kayıp oldu. Markaroğlu ailesine, tüm topluluğumuza başsağlığı diliyorum. Her vakit Fenerbahçeliliğiyle öne çıkmış, duruşuyla, yaptıklarıyla ve kişiliğiyle topluluğun hürmetini kazanmış, Fenerbahçe’si için her vakit faal biçimde bir hayli çalışmanın içerisinde yer almış kıymetli bir insandı. Yakın periyotta, Futbol A.Ş.’de idare konseyi üyesi olarak da değerli katkılar sundu, Futbol Akademimiz için de en çok emeği veren insandı. İmkan bulduğu her fırsatta yüksek divan konseyi toplantılarında, bakılırsav yaptığı devirde Futbol A.Ş. toplantılarında Fenerbahçe’ye katkı sunmak için fikirlerini paylaşan, büyük bir hevesle gönülden çalışan örnek bir Fenerbahçeliydi. Fenerbahçeliliği, kulübümüz için yaptıkları hiç bir vakit unutulmayacak. Yaptıklarıyla, duruşuyla her vakit hatırlanacak. Hepimizin başı sağ olsun” tabirlerini kullandı.

ALİ KOÇ: HERKESİN AKLINDA ARAM MARKAROĞLU’NUN FENERBAHÇE SEVGİSİ VE BAĞLILIĞI VAR

Aram Markaroğlu’nun her vakit Fenerbahçeliliği ile öne çıktığını belirten Ali Koç, “Sayın Vefa Lider, Markaroğlu Ailesi, tüm Fenerbahçelileri bu hüzünlü günde sevgi ve hürmetle selamlıyorum. Hepimiz için acı bir gün. Burada Fenerbahçemizin özel günlerini, tarihi günlerini kutlarız. Yeri geldiği vakit da Fenerbahçe topluluğunda yer edinmiş, Fenerbahçe topluluğunda kıymetli kişilikleri, Fenerbahçe hiyerarşisinde yeri olan insanları son seyahatine uğurlarız. Ne yazık ki, o günlerden bir adedinde toplanmış bulunuyoruz. Hepimiz bir şaşkınlık içerisindeyiz. Kabul etmeme durumu var fakat ne yazık ki Allah’ın takdiri de bu biçimde. Topluluğumuzun fazlaca değerli bir ismi. Burada herkes Aram Beyefendi için bir anısını anlatsa hepsinin ortasında Fenerbahçe olur. Lakin her insanın aklında Aram Markaroğlu’nun Fenerbahçe sevgisi ve bağlılığı var. bu türlü toplulukta yer etmiş bir şahıstan bahsediyoruz. Hepimiz O’nu son seyahatine uğurlamanın derin ıstırabını yaşıyoruz. Her vefat vakitsizdir lakin bu önemli manada vakitsiz bir veda oldu. Çok ani bir kayıp oldu. Beklenmedik bir gelişme oldu. Bir Fenerbahçe maçı daha sonrası geçen hafta keyifle meskenine gelmiş, otomobilinde 15 dakika telefonla konuşmuş. daha sonra da konuta girerken vefat etmiş. Vefatında bile Fenerbahçe var. Ben, Aram Markaroğlu’nu hiç tanımazdım. İdareye girdim. Yüksek divan heyeti toplantılarında dev bir adam art sıralarda daima tıpkı yerde otururdu. Kalkar, konuşmalar yapardı. Ben tanımıyordum kendi kendime ’bu kişi ne kadar muhalif’ derdim. Her konuşmasında, her tenkidinde daima yapan ve akıllıydı. Düzgün niyetliydi. daha sonrasında vakit ortasında tanıdık, Lider olduktan daha sonra daha da yakın tanıdım. Bende bıraktığı en değerli intibalardan bir tanesi; evet Fenerbahçeliliği, iş dünyasındaki başarısı fakat yeterli bir aile babasıydı. Ailesini tanıyanlar bilir. Sımsıcak bir aile, birbirine bağlı, birbiriyle iç içe, birbirini anlayan ve seven diğer bir aile stili vardı. Hepimizin aileleri değerli lakin ben de en büyük intibahı aile babası ve ailesine olan düşkünlüğüydü. Hepimiz için güç fakat ailesi için epey epeyce daha güç. Ailesine sabır, kuvvet ve metanet diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun. Hepimiz onun Fenerbahçeliliğini konuşuyoruz, kulübümüze olan bağını, bağlılığını; aklının, fikrinin, kalbinin, her anının Fenerbahçe ile atması. Hepimiz bunu epeyce yeterli biliyoruz. Tribünde olanlar daha da fazlasını biliyor. Topluluğumuzda Aram Beyefendi üzere şahıslar var. Nasıl şahıslar; bu topluluğun her istikrarını, her dinamiğini bilen, dokunan, tribünlerini anlayan, kongre üyeleri ile iç içe olan; sevilen, sayılan, Yüksek Divan Konseyi tarafınca konuşmalarıyla düzgün bilinen, üyeleri tarafınca sevilen ve sayılan, farklı duruşu olan bir Fenerbahçeliydi. İş dünyasında da hayli büyük muvaffakiyetleri vardı. Fenerbahçeliliği o kadar ağır basıyordu ki, iş dünyasındaki kimliği pek öne çıkmıyordu. Arkadaşlarının da tabir ettiği üzere ’Rulman bölümünün duayeniydi.’ Oralara gelmek için hayli çalıştı. Tırnaklarıyla kazıdı. 12 yaşında babasını kaybetti. Çıraklıkla başladı. daha sonra şirketinin işvereni oldu. Daha da değerlisi kendi bölümünün en başarılı şirketlerden birini yaratan fevkalâde başarılı bir iş adamıydı. Fakat dediğim üzere bu kimlik daima geri plandaydı. Aklı fikri her vakit Fenerbahçe olduğu için Fenerbahçe kimliği her vakit öne çıkıyordu. 2018 kongre periyoduna geldik. Sahiplendi. Benim yaptığım birinci toplantıyı o ve arkadaşları düzenlediler. Kongre devrinde her daim, hem kendisinin birebir vakitte ailesinin takviyelerini her vakit yanımda hissettim. Sportif A.Ş.’de bağımsız üye oldu. bir epeyce bağımsız üyenin bilakis etkin bakılırsav aldı ve altyapıyla ilgilenmeye başladı. Burada bakılırsav aldığı mühlet boyunca buradaki sahanın tribünlerini yeniledi. Eşiyle, dostuyla, iş yaptığı beşerlerle irtibata geçerek, önemli manada talepkar olarak sponsorluklar ve kaynak yarattı. Yeni akademi binasının bütün iç gereksinimlerinin karşılanması için bir daha konsorsiyum mantığıyla, imece yordamı, eşten dosttan, birebir ve maddi takviye olması ismine çabaladı. Oranın bugünkü haline gelmesi için epeyce önemli çalışmalar yürüttü ve emek harcadı. Adem (Köz) ile de konuşuyorduk, nasıl onun ismini o binada yaşatırız diye. İnşallah bir yolunu bulur ve o binada ismini yaşatırız. Şahsım, idarem ve kulübümüz ismine tüm dayanakları için ona fazlaca fazlaca teşekkür ediyorum. daha sonra bizden ayrıldı. Vakit zaman görüş ayrılıklarımız oldu. Her vakit olduğu üzere devir dönem tıpkı noktada olmadığımız yerler oldu. Lakin Fenerbahçeliliğinden ve her vakit kulübümüzün menfaatlerini, düzgünlüğünü düşünmesinden, yeri geldiğinde ki ben yaşadım bunu; Fenerbahçe için gereken fedakârlığı yapacağından özetlemek gerekirsesı ne kadar farklı düşünürsek, farklı yoğurt yiyiş biçimimiz olsa da hiç bir vakit düzgün niyetinden asla kuşku etmedim. bu biçimde büyük bir topluluğun olduğu her yerde kırgınlıklar, kızgınlıklar, görüş ayrılıkları olur. Lakin onları her vakit yok sayıp, her vakit elini taşın altına koymaya hazırdı. Fenerbahçe, kudretli bir topluluk. Fenerbahçe’nin bu kadar kudretli ve güçlü bir topluluk olmasında Aram Markaroğlu üzere şahısların hayli büyük katkısı, emeği ve mevcudiyeti vardır. ötürüsıyla rahat bir biçimde âlâ ki Fenerbahçeliydi, düzgün ki vardı, uygun ki bu sarı lacivertli renklere sevdalıydı. Evet, bizim talihimize mı nedir, bilmiyorum lakin nazaranve geldiğimizden beri bu yerden epeyce fazla sayıda kıymetli Fenerbahçeliyi uğurlamak zorunda kaldık. Ve baht bir defa daha buradan değerli bir kişiselyete veda etmemizi gerektiriyor. Evet, epeyce acı ve epeyce vakitsiz olan bu vefatın acısını onu tanıyan, tanımayan tüm Fenerbahçelinin yüreğinde bir sızı olarak kalacaktır. Divan toplantılarında, Mali genel konseylerde Fenerbahçemizin bütün değerli, özel ve hoş günlerinde gözümüz daima Aram Markaroğlu’nu bilhassa onun kendine has üslubuyla yaptığı epeyce tesirli konuşmalarını arayacaktır. Her Fenerbahçeliye örnek olan Fenerbahçe sevgisi ve kulübe olan bağlılığı ise hepimize emanettir. Şurada Paşalı Birol’un kendine has telaffuzlarıyla hazırladığı pankartlarda yazdığı üzere, onun da tabir ettiği üzere, sevenlerin var çok unutulmayacaksın. Yerin cennet olsun” formunda konuştu.

VEFA KÜÇÜK: BİR KARDEŞ ÜZERE FENERBAHÇE’NİN SİYASETİNE TARAF VERMEK VE FENERBAHÇE’YE YARARLI OLMAK İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETTİK

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Heyeti Lideri Vefa Küçük ise yaptığı açıklamada şunları lisana getirdi: “Aram’ın ne kadar sevildiğini aslına bakarsanız bu kalabalık hepimize söz ediyor. Konuşma yapan bedelli arkadaşlarımız ve Sayın Kulüp Liderimiz, Aram Markaroğlu’nu gerçek formuyla, yaşarken ki haliyle ve kendilerinin onunla olan münasebetlerindeki intibahlarıyla lisana getirdiler. Ben, Aram Markaroğlu’nu Fenerbahçe’deki ömrümden evvel de tanıyordum. 25 seneye yakın demir-çelik üretimi işiyle uğraştım. O tarihte Aram Markaroğlu’yla, rulman satan ve rulman satın alan ticari münasebetler içerisinde tanıştım. Fenerbahçe’ye geldiğim günden itibaren de kendisiyle hem yakın arkadaş birebir vakitte bir kardeş üzere Fenerbahçe’nin siyasetine taraf vermek ve Fenerbahçe’ye faydalı olmak için birlikte hareket ettik. Biraz evvel Sayın Liderimiz Ali Koç’un da tabir ettiği üzere Aram Markaroğlu ile Fenerbahçe’deki hayatımızda daima birebir hisleri taşımakla birlikte vakit zaman tatbikatta fikir ayrılıklarımız da oldu. ömrümüzün birçok birebir safta yer almakla birlikte kimi vakit de başka saflarda yer almak durumunda kaldık. Ancak yararda birliktedik, zira Fenerbahçe aşkı hepimizi ’Fenerbahçe’ye nasıl hizmet ederiz?’, ’Nasıl en âlâ biçimde hizmet edenleri destekleriz?’ formuyla geçmiştir. Vefat ettiği pazartesi gecesi 15.00-18.000 saatleri ortası yani 3 saat boyunca biz, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde beraberydik. Kendisi Ataşehir’e gideceğini, orada randevusu olduğunu söz ederek ortamızdan erken kalktı. Natürel bizim en son görüşümüz o ayrılıkta oldu. daha sonradan öğrendik ki konutunun kapısında rahmete kavuştu. Ömrü bu kadarmış. Hepimiz hüzünlüyüz. Ailesine, yakınlarına, sevenlerine, kulübümüzün bütün fertlerine burada olmayan bütün Fenerbahçelilere başsağlığı diliyorum. Toprağı bol olsun, İlah taksiratını affetsin.”

Aram Markaroğlu için saat 15.00’te Kumkapı Meryem Ana Patriklik Kilisesi’nde cenaze merasimi gerçekleştirilecek ve cenazesi Balıklı Ermeni Mezarlığı’na defnedilecek.