AÖL kayıt yenileme tarihleri 2021! Açık Lise 1. periyot imtihanları ne vakit yapılacak?

baboli

Global Mod
Global Mod
AÖL kayıt yenileme tarihleri 2021! Açık Lise 1. periyot imtihanları ne vakit yapılacak?
Çalışan ve farklı niçinlerden dolayı örgün eğitime katılamayan adaylar Açık Lise kayıtlarının başlayacağı tarihleri araştırıyordu. Ulusal Eğitim Bakanlığı, yeni eğitim öğretim yılının birinci kayıt ve kayıt yenileme tarihlerini deklare etti. Yayınlanan kılavuzda müracaatların nasıl, ne vakit ve kimler tarafınca yapılacağı ayrıntıları adaylar ile paylaşıldı. AÖL 1. periyot imtihan tarihleri de muhakkak oldu. Geride bıraktığımız periyotta AÖL 1, 2 ve 3. periyot imtihanları pandemi niçiniyle online olarak düzenlenmişti. Ders seçimi ve kayıt yenileme fiyatını yatıran öğrenciler imtihan tarihlerini ve yapılış halini merak ediyor. Pekala AÖL imtihanları yüz yüze mi yoksa online mı yapılacak? İşte MEB’in aldığı kritik imtihan sonucu…

AÖL 1. Periyot İmtihanları Ne Vakit?

Ulusal Eğitim Bakanlığının yayınladığı takvime nazaran 2021-2022 eğitim öğretim yılı 1. devir imtihanları 4-5 Aralık tarihleri içinde yapılacak. İmtihan giriş dokümanları ise 1 Aralık 2021 tarihinde sistem üzerinden yayınlanacak. Adaylar imtihana girmek istedikleri vilayet ve ilçeleri imtihan merkezlerini tercih edebilecek.

2021-2022 AÖL İmtihanları Online Mı Yapılacak?

Koronavirüs önlemleri sebebiyle geride bıraktığımız periyotta imtihanlar AÖK Bilgi İdaresi sistemi üzerinden online olarak düzenlenmişti. Yeni eğitim öğretim yılında Açık Öğretim Lisesi imtihanları yüz yüze olarak gerçekleştirilecek. İşte MEB tarafınca yayınlanan imtihan merkezi bilgisi ve tarihler;

AÖL Kayıt Yenileme Ne Vakit Sona Erecek?

Ulusal Eğitim Bakanlığı birinci kere Açık Liselere kayıt yaptıracak yahut orta sınıfta okuyan öğrenciler için 2021 kayıt takvimini deklare etti. Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik, donuk yahut etkin olarak öğrenciler kayıt yenileme süreci yapacak. Açık Öğretim Lisesi kayıt yenileme müracaatları 06 Eylül-03 Ekim 2021 tarihleri içinde alınacak. Mazerete bağlı kayıt yenileme müracaatları ise 4-8 Ekim’de alınacak.

AÖL Kayıt Yenileme Nasıl Yapılacak?

Belirlenen tarihler içinde kayıt yenileme süreci yapmak isteyen öğrencilerin kayıt süreçleri otomatik olarak gerçekleştirilecek. AÖL kayıt yenileme yapabilmek için imtihan fiyatının yatırılması gerekmektedir.

Açık Öğretim Lisesi imtihan fiyatı 2021 yılında 50 TL olarak belirlenirken Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği Hesabına 5 TL fiyat yatırılacaktır. Öğrenci adayları devlet bankalarından (Ziraat, Halk Bank, Vakıf Bank) T.C. kimlik numaraları ile ATM, internet bankacılığı ile para yatırma süreci yapabilir. Ayrıyeten MEB tarafınca uygulamaya geçirilen odeme.gov.tr adresinden kayıt fiyatı hesap/kredi kartıyla yatırılabilir.

Kayıt Yenileme Yapmayan Öğrenciler İmtihanlara Katılamaz!

2021-2022 eğitim öğretim yılında kayıt yenileme yapmayan öğrenciler 1. periyot imtihanlarına katılamayacak.

Birinci Sefer Kayıt Yaptıracaklar Dikkat!

Açık Öğretim Lisesine birinci kere kayıt yaptıracak öğrenciler için Ulusal Eğitim Bakanlığı müracaat kılavuzunu yayınladı. Birinci kayıtlar 6 Eylül-03 Ekim 2021 tarihleri içinde gerçekleştirilecektir. Adaylar şahsen vilayet ve ilçelerde bulunan halk eğitim merkezi müdürlüklerine müracaat yapacaklar. Adayların izlemeleri gereken adımlar şöyledir;