AÖF bütünleme (telafi) imtihanı yapılacak mı? 2022 Açıköğretim Fakültesi imtihan takvimi belirtildi!

baboli

Global Mod
Global Mod
AÖF bütünleme (telafi) imtihanı yapılacak mı? 2022 Açıköğretim Fakültesi imtihan takvimi belirtildi!
AÖF final imtihanları devir sonu ortalamasına yüzde 70 tesir ettiği için, imtihanlarda başarısız olan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu sorumlu oldukları dersleri veremedi. Mezun olma yahut bir üst sınıfa geçme hakkını elde edemeyen öğrenciler ise telafi yahut bütünleme imtihanları yapılıp yapılmayacağını gündemlerine aldı. Anadolu Üniversitesinden yapılan açıklamada güz yarıyılı periyot sonu imtihan neticelerina itirazların 3 iç günü içerisinde alınacağı duyuruldu. İtiraz müracaatları öğrenci otomasyonu üzerinden gerçekleştirilirken mail yahut faks yoluyla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak. Anadolu Üniversitesi 2021-2022 eğitim öğretim yılı imtihan takvimini yayınladı. Pekala AÖF telafi imtihanları yapılacak mı? İşte yeni imtihan takvimi…

AÖF Telafi İmtihanı Yapılacak mı? (2021-2022)

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi’nde senato sonucu gereği telafi yahut bütünleme imtihanları düzenlenmiyor. Yayınlanan takvime göre 2021-2022 eğitim öğretim yılında başarısız yahut sorumlu dersi olan öğrenciler için yaz okulu imtihanları düzenlenecek. İşte yayınlanan imtihan tarihleri;

Bahar Periyodu Orta İmtihanları 02-03 Nisan 2022

Bahar Periyodu Devir Sonu (Final) İmtihanları 21-22 Mayıs 2022

2021-2022 Yaz Okulu İmtihanları 6 Ağustos 2022

Öğrenciler İmtihan neticelerina İtiraz Edebilecek!

Açıköğretim Fakültesi güz periyodu final imtihanı sonuçları dün belirtildi. Öğrenciler e-Kampüs yahut anadolu.edu.tr adresinden e-Devlet giriş seçeneği yahut öğrenci hesaplarıyla giriş yaparak sonuçları görüntüleyebilirler. Üniversiteden yapılan açıklamada 8-9 Ocak tarihlerinde düzenlenen periyot sonu imtihan neticelerina ait itirazların 3 iş günü içerisinde öğrenci otomasyonu üzerinden alınacağı bilgisi paylaşıldı. 19 Ocak Çarşamba günü saat 17.30’dan daha sonra yapılacak itirazlar sürece alınmayacak.

AÖF Mezuniyet Kuralları Nelerdir?

Açıköğretim Fakültesinden mezun olmak isteyen öğrencilerin yerine getirmesi gereken mezuniyet kuralları mevcuttur. Adayların tüm dersleri muvaffakiyetle tamamlayıp FF, DZ ve YZ harf notuna sahip olmaması gerekir. Ön lisans öğrencileri için 120 AKTS kredilik ders, lisans öğrencileri için 240 AKTS kredilik dersin alınmış olması gerekmektedir. Mezun olmak isteyen adayların Genel Not Ortalamasının en az 2.00 ve üzeri olması gerekmektedir.