Ankara’da vahim kaza: Genç hekim hayatını kaybetti

baboli

Global Mod
Global Mod
Ankara’da vahim kaza: Genç hekim hayatını kaybetti
Ankara Kent Hastanesi Bayan Doğum Kliniği Asistanı Tabip Rümeysa Berin Şen (25), nöbetten çıkıp konutuna dönerken kullandığı arabayla yol kenarında duran kamyona arttan çarptı. Şen hayatını yitirirken, kaza güvenlik kamerasına yansıdı.

Dün öğlen saatlerinde Çankaya ilçesi Ahlatlıbel Mahallesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı’nda meydana geldi. Nöbetten çıktıktan daha sonra meskenine gitmek için yola çıkan tabip Rümeysa Berin Şen idaresindeki 38 AEK 935 plakalı araba, yol kenarında duran 06 KB 957 plakalı kamyona geriden çarptı.

HURDAYA DÖNEN ARAÇTAN İTFAİYE ÇIKARDI

Kamyonun altına giren araba hurdaya döndü. Etraf esnafın ihbarı üzerine kaza yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Gelen sıhhat takımının yaptığı denetimde, araçta sıkışan Şen’in hayatını kaybettiği belirlendi. İtfaiye grupları tarafınca çıkarılan Rümeysa Berin Şen’in cenazesi, İsimli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Bu ortada kaza, civardaki bir güvenlik kamerasına yansıdı. Arabanın yol kenarında duran kamyona süratle çarptığı ve yaşanan panik manzaralara yansıdı.

ANNE İLE KARDEŞLERİ HUDUT KRİZLERİ GEÇİRDİ

Acı haberi alıp kaza yerine gelen Şen’in annesi Yasemin Şen ve iki kardeşi hudut krizi geçirdi. Rümeysa Berin Şen’in kız kardeşi Serra Şen, ablasının mevt haberine inanmadığını belirterek, “Ablam tabipti, nitekim öldü mü benim ablam? Benim ablam nasıl olmaz artık. Ben idrak edemiyorum” diyerek ağladı. Şen’in annesi Yasemin Şen ise, “Benim kızım cennete gitti. Rabbim ona 25 yıl ömür verdi. Kahvaltıyı hazırlamıştım, onu bekliyorduk” diyerek feryat etti.

VİLAYET SIHHAT MÜDÜRÜNDEN İLETİ

Ankara Vilayet Sıhhat Müdürü Doç. Dr. Zülfikar Akelma, Hekim Rümeysa Berin Şen için taziye iletisi yayımladı. Akelma, iletisinde, “Ankara Kent Hastanesi Bayan Doğum Kliniği Asistanı kıymetli mesai arkadaşımız Dr. Rümeysa Berin Şen, geçirdiği trafik kazası kararı vefat etmiştir. Merhumeye Allah´tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sıhhati diliyorum” sözünü kullandı.

ANKARA KENT HASTANESİ’NDEN TAZİYE İLETİSİ

Ankara Kent Hastanesi’nin toplumsal medyadan yayınlanan taziye iletisinde ise şöyleki denildi:

“Ankara Kent Hastanesi Bayan Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde nazaranv yapmakta olan Değerli Çalışma Arkadaşımız Dr. Rümeysa Berin ŞEN’i kaybetmenin derin kederi ortasındayız. Ailemizin başı sağ olsun, Değerli Çalışma Arkadaşımız Dr. Rümeysa Berin ŞEN’in yeri cennet olsun.”

Kamyon sürücüsü polis tarafınca gözaltına alındığı kazanın akabinde toplumsal medyada yapılan yorumlarda 36 saat nöbet gündeme getirildi. Türk Tabipleri Birliği’nin taziye bildirisinde ise, “Genç meslektaşımızı kaybetmenin kederini yaşıyoruz. Ailesine ve tüm sıhhat topluluğuna başsağlığı diliyoruz. #AsistanHekimlerin çalışma şartları düzeltilene kadar çaba etmeye devam edeceğiz” denildi.

KAYNAK: DHA