Altınordu’da Mehmet Seyit Özkan’ın unsuru birinci sefer bozuldu! ‘Süper Lig’e çıkmak istemiyorum’dan küme düşme sınırına…

Semedov

New member
Altyapıya yaptığı yatırımla ve takımında Türk futbolcuları oynatmasıyla örnek bir model uygulayan Altınordu, Spor Toto 1. Lig’de makûs günler geçiriyor.

Ligde son 5 maçını kaybeden İzmir grubu, 23 hafta sonunda 22 puanla 17. sırada bulunuyor. Düşme sınırında Bursaspor 24 puanla 16’ncı, Denizlispor 21 puanla 18’inci, Balıkesirpsor ise 11 puanla son sırada bulunuyor.

BU DÖNEM TEK birlikteLİKLERİ VAR

Altınordu, bu dönem ligde çıktığı 23 maçta sırf bir defa birliktelik aldı. Geri kalan 22 maçta 15 kere mağlup olan İzmir grubu, 7 defa de alandan 3 puanla ayrıldı.

GEÇEN DÖNEM ÜSTÜN LİG’İN KIYISINDAN DÖNDÜLER

Geçen dönem 1. Lig’i 6. sırada bitiren Altınordu, play-off yarı finalinde Samsunspor’u geçmiş ve finalde Altay ile karşılaşmıştı. Altay maçı 1-0 kazanarak ismini Harika Lig’e yazdırmıştı.

LİDER MEHMET SEYİT ÖZKAN: MUHTEŞEM LİG’E ÇIKMAK İSTEMİYORUZ

Altınordu’nun vizyoner lideri Mehmet Seyit Özkan, geçen dönem play-off’a kalmalarının akabinde dikkat çeken bir açıklama yapmış ve Harika Lig’e yükselmek istemediklerini söylemişti.

Mehmet Seyit Özkan şu sözleri kullanmıştı:

ALFA akademimizin her yıl Üstün Lig düzeyinde en az 5 oyuncu yetiştirmesi için 3-5 yıla daha muhtaçlığımız var. Ben A grubumuzun Üstün Lig’e çıkmasını istemiyorum ancak mukadderata de karşı durmuyorum esasen duramam da. her insanın bu kadar emeğine ‘büyük saygı’ duyuyorum. Altınordu’yu 8,5 yılda ‘Türkiye’nin Altınordu’su’ yaptık. her insanın gönlüne düştük, bu toprakların çocuklarının umudu olduk. Bu vakit ortasında Genç Ulusal Gruplarımıza tam 58 oyuncu verdik. A Ulusal Ekibimizin as oyuncuları Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder’i yetiştirdik.

BİRİNCİ 11’DE ALTYAPIDAN 4 OYUNCU UNSURU

Mehmet Seyit Özkan, yaptığı açıklamanın devamında bu dönemi kastederek; “Gelecek dönem birinci 11’de altyapıdan 4 oyuncu ile alana çıkacağız. Ne olursa olsun bu prensibimizi bozmayacağız. Bu ekiple ve prensiplerimizle ne kazanırsak o kadar. Hayır da şer de Allah’tandır. Yaşayıp nazaranceğiz.” sözlerini kullanmıştı.

KÜME DÜŞME SINIRINDA UNSURDAN VAZGEÇİLDİ

Dönemin birinci 22 maçında Mehmet Seyit Özkan’ın deklare ettiğı ‘ilk 11’de altyapıdan 5 oyuncu kullanma’ prensibini uygulayan Altınordu’da teknik yönetici Hüseyin Eroğlu, bu hafta oynanan Gençlerbirliği maçında bu ilkeyi birinci kere bozdu. Eroğlu, Gençlerbirliği maçının birinci 11’inde altyapıdan yetişen 3 isme vazife verdi.

Kaleci Ali Emre (23), sağ bek Furkan (19) ve gurbetçi sağ kanat Kenan (19) haricindeki 8 futbolcunun transferle kulübe gelen isimler olması dikkat çekti.

YAŞ ORTALAMASI 26.4

Teknik yönetici Hüseyin Eroğlu, birinci 11’de Ali Dere (29), Kubilay (27), Erdi (25), Volkan (31), Ahmet İlhan (34), Kürşad (26), Hüsamettin (26) ve Recep (32) olmak üzere dış transferle kadroya katılan deneyimli oyunculara nazaranv verdi.

Kırmızı-lacivertliler, Gençlerbirliği karşısında alana 26.4 yaş ortalamasıyla çıktı.

Altınordu’da bu dönem İstanbulspor (D), Yılport Samsunspor ve Tuzlaspor (D) maçlarında birinci 11’de 7 genç futbolcu forma giymişti.

İzmir grubu çarşamba günü ligde düşme çizgisindeki rakiplerinden Altaş Denizlispor’a Ege derbisinde konuk olacak.