Altın Pegaso'dan İtalyan şarkısı profesörü Roberto Vecchioni'ye

Paşa4141

Global Mod
Global Mod
“İtalyan Şarkısı Profesörü” Roberto Vecchioni, Bölgenin altın Pegasus ödülünü aldı. Şarkıcı-söz yazarının Toskana'daki varlığını daha da özel kılan bir tanınma.
Toskana Bölgesi Başkanı Eugenio Giani, Pratolino Park'ta MusART programının sunumu sırasında ödülünü takdim etti.

Başkan Giani, “Müziği ve sözleriyle, zamansız başarılarıyla nesiller boyu kadın ve erkek yetiştiren bir sanatçı, usta, söz yazarı, şair için bu Pegasus'un pek çok nedeni var” dedi. Sanatsal değerleri ve çok uzun kariyerinin yanı sıra, 1974 yılında ilk konserini verdiği Toskana ile olan bağı da var. Roberto Vecchioni, o günden bugüne, 50 yıl boyunca, Toskana'da genç-yaşlı 500 bin olmak üzere 500 bin seyirci topladı. müziğiyle, sözleriyle yansıtabilen, heyecanlanabilen, büyüyebilen, vicdanını besleyebilenler. Sadece bu da değil, bu motivasyon özel bir dipnot içeriyor, altını çizmek isterim ki, Roberto Vecchioni hem Club Tenco'yu, hem Festival Bar'ı, hem de Sanremo Festivali'ni kazanan tek müzisyendir.”

Roberto Vecchioni, “Bu ödül olağanüstü, benim için Nobel'e değer” yorumunu yaptı – Ve ayrıca Pegasus bir semboldür: kanatlı zafer, cennete gitmek, yıldızlar arasında hareket etmek, bu Dünya'daki küçük şeylerin ötesinde olmak. Ve içinde Toskana'nın tamamı var; bu bölgeye, bana verdiklerine ve benim ona vermeye çalıştığım şeylere olan sevgim var.”