Aile ve Toplumsal Hizmetler Enstitüsü kuruluyor

SantaRamun

Global Mod
Global Mod
Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, araştırma ve siyaset geliştirme faaliyetlerini ihtisaslaşmış bir enstitü üzerinden yürütmenin kıymetli olduğunu belirterek, “Bakanlığımızın mevcut çalışmalarını güçlendirmek ve yeni planlanacak toplumsal hizmet faaliyetlerinin sağlam temeller üzerine inşa edilebilmesine katkı sağlamak, akademik yayınlar ve toplumsal siyaset teklifleri geliştirmek üzere bir enstitü kurmayı hedefliyoruz.” dedi.

Sosyal refahın arttırılmasında araştırma, geliştirme ve müdahale programlarının değerli katkılar sunduğunu kaydeden Bakan Yanık, şu biçimde devam etti:

“Yeni toplumsal hizmet modelleri geliştirmek öncelikli gayelerimiz içinde”

Bakan Yanık, enstitünün temel başlıklarının aile, bayan, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakınları ve gaziler ile toplumsal yardım siyasetleri olacağını vurgulayarak, bu başlıklarda hem toplumsal siyaset üretmek birebir vakitte üretilen siyasetleri toplumsal hizmete dönüştürmek için çalışmalar yapacaklarını söz etti.

Bu enstitü ile toplumsal hizmet faaliyetleri alanında dataya dayalı bilimsel araştırmalar yapılması, proje ve hizmetlerin aktifliğinin tahlil edilmesi ve yeni toplumsal hizmet modellerinin geliştirilmesini planladıklarının altını çizen Bakan Yanık, “Ayrıca akademik yayınlar yapmak ve toplumsal siyaset teklifleri geliştirmeye yönelik çalışmaları da yürütmeyi amaçlıyoruz.” halinde konuştu.

“Enstitümüz bir akademi bakılırsavi de yürütecek”

Bakan Yanık, enstitüde, uzmanlar, akademisyenler ve kurum temsilcilerinin vazife alacağını belirterek, “Bakanlık işçimizin mesleksel hünerlerini artırmak ve ihtisaslaşmalarını sağlamak için de enstitüde eğitim programları geliştireceğiz. Enstitümüzün bir akademi misyonu yürütmekle birlikte sahanın gereksinim duyduğu araştırmaları yapmak, data üretmek, yeni hizmet modelleri geliştirmek ve eğitim programları düzenlemek üzere epeyce taraflı fonksiyonları de olacak.” dedi.

Bu makale birinci vakit içinderda Hibya Haber Ajansı üzerinde yayımlanmıştır