Uyuşturucudan tutuklandı, ‘Ablam beni canı sıkılınca cezaevine gönderiyor’ dedi

baboli

Global Mod
Global Mod
Uyuşturucudan tutuklandı, ‘Ablam beni canı sıkılınca cezaevine gönderiyor’ dedi
Tutuklanan Ahmet Adıgüzel (35), uyuşturucuyu ablasının meskene getirdiğini ve kendisini ihbar ettiğini öne sürerek, “Bir ablam var, beni tüm memlekete reklam yaptı. Canı sıkılınca beni cezaevine gönderiyor. Güzelliğimi istiyormuş. Kötülük yapıyor, haberi yok” dedi.

Narkotik Hatalarla Çaba Şube Müdürlüğü takımları, Seyhan ilçesindeki 4 adreste uyuşturucu satışı yapıldığı ihbarını aldı. Gruplar, belirlenen adreslere eş vakitli baskınlar yaptı. Operasyonda Mehmet (33) ile eşi Çiçek (24) Aycan, Ahmet Adıgüzel ve 4 kuşkulu gözaltına alındı. Aycan çiftinin konutunda yapılan aramalarda 91 gram metamfetamin, 1 uyuşturucu hap ile hassas terazi ele geçirildi.

Adıgüzel’in evinde ise 39 pakette satışa hazır 7 gram metamfetamin bulundu. İsimli Tıp Birimi’ndeki sıhhat denetiminin akabinde emniyete gdolayılen şüphelilerden Adıgüzel’in, geçen yıl da uyuşturucu husus satarken yakalanıp, tutuklandığı, 1 ay evvel de cezaevinden tahliye edildiği öğrenildi.

‘BÖYLE AİLE OLMAZ OLSUN’

Emniyetteki süreçleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Ahmet Adıgüzel, kendisini görüntüleyen gazetecilere, uyuşturucu unsurları meskenine ablasının getirdiğini ve polise ihbar ettiğini öne sürerek, “bu biçimde aile olmaz olsun. Bir ablam var, beni tüm memlekete reklam yaptı. Canı sıkılınca beni cezaevine gönderiyor. Daha çıkalı 1 ay oldu. Yeterliliğimi istiyormuş. Kötülük yapıyor, haberi yok” diye konuştu.

Mehmet ile eşi Çiçek Aycan ve Ahmet Adıgüzel, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanırken, öteki 4 kuşkulu de isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı.

KAYNAK: DHA