Ulusal basketbolcular taraftarı maça davet etti! Hakemleri de yeneriz Yunanistan’ı da

Semedov

New member
2013 FIBA Dünya Kupası elemelerinde şiddetli Yunanistan deplasmanında galibiyetin kıyısından dönen Basketbol Ulusal Takımı’nda büyük hayal kırıklığı yaşanıyor… Maçta bir orta 15 sayı geriye düşen Ulusal Ekip daha sonrasında Melih Mahmutoğlu önderliğinde harika bir geri dönüşe imza atmış, son saniyelere de 71-70 önde girmişti. Son hamlesinden faydalanamayan ay yıldızlı grubumuzda Samet Geyik’in, savunma ribaundu alan Kostas Papanikolaou’ya rakip boyalı alanda yaptığı savunmaya ‘faul’ düdüğü çalan hakemler bu tartış malı kararla maçın önüne geçti. Papanikolaou iki özgür atışı da sayıya çevirirken Larkin’le son ataktan faydalanamayan Ulusal Grubumuz 3. maçında 2. mağlubiyetini aldı.

birinci ÜÇ ÇIKIYOR

Dört ekibin yer aldığı kümede birinci üç sırayı alan gruplar ikinci çeşide yükselecek. Ulusal Takım’ın kuvvetli takımı ve tecrübesi ile bir üst tipe geçmesine kesin gözüyle bakılsa da bir daha sonraki tipe burada alınan puanlarla gidildiğinden her bir maçın büyük ehemmiyeti bulunuyor. Ay yıldızlı
grup bu bağlamda yarın İstanbul’da Yunanistan’la oynayacağı ikinci maça mutlak galibiyet parolasıyla çıkacak. Kritik maçta taraftarların takviyesi de büyük değer taşırken ulusal basketbolcular tüm basketbol severleri yarın 20.00’de Sinan Fazilet Spor Salonu’nda oynanacak maça davet etti.

FIBA TÜRKiYE’YE NE YAPMAK iSTiYOR ANLAMIYORuM

Ulusal Takım’da Melih Mahmutoğlu hakem kararlarına reaksiyon gösterdi. Melih, “FIBA Türk Ulusal Takımı’na ne yapmak istiyor bilmiyorum lakin bunun üzerinde duracağız. Ben 15-20 yıldır profesyonel düzeyde oynuyorum bu biçimde bir faul görmedim ömrüm boyunca. Üzülüyoruz yani bu kadar getirmişsin, maçı kazanmışsın. 3 saniye kala kendi sahanda hiç bir şey yapılmadan çalınan faul… Yazık, günah” diye konuştu. Ulusal basketbolcu taraftarlara seslenerek “Sinan Erdem’i dolduralım. İsterse 4-5 tane hakem gelsin sorun değil. Biz orada onları yenebilecek güçteyiz” dedi.

AKILLI OYNASAK KAZANABiLiRDiK

Ulusal Kadro Başantrenörü Orhun Ene ağır takvimin kendilerini etkilediğini belirterek “sıradan kusurlarımız oldu. Şayet bir iki konumda akıllı oynasaydık daha farklı olabilirdi. yeniden söylüyorum; fazlaca kısa müddet idmanla hazırlanan maçları oynamak zordur. Ekibimizi hazırlamak için baht bulamadık” dedi. Ene “Pazartesi günü bir kere daha maç oynayacağız ve bu müsabaka fazlaca daha kuvvetli olacak. Şayet biraz daha akıllı olsaydık ve biraz daha uygun oynayabilseydik Atina’dan bir galibiyet çıkabilirdik” sözlerini kullandı.