Sultanbeyli’de projeler yarışacak, genç teşebbüsçüler kazanacak!

KriptoKamil

New member
Sultanbeyli Belediyesi gençleri desteklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilçede ikamet eden ve İstanbul’daki üniversitelerde eğitim goren gençlerin İstanbulkart abonman fiyatlarını karşılayacağını açıklayan Sultanbeyli Belediyesi, artık de genç girişimcilerin fikirlerini hayata geçirebilmelerine imkân sağlıyor. Projeler Yarışıyor, ‘Genç Teşebbüsçüler Kazanıyor’ isimli bir müsabaka düzenleyen Sultanbeyli Belediyesi, yarışın ana konusunu “Sosyal İnovasyon” olarak belirledi.

“GENÇLERİMİZİN PROJELERİNİ BEKLİYORUZ”

Gençlere inancının ve itimadının tam olduğunu belirten Sultanbeyli Belediye Lideri Hüseyin Keskin, “Mart ayının birinci haftası girişimcilik haftası, bu vesileyle bizler de bilhassa genç teşebbüsçü kardeşlerimize dayanak olmak için ‘Projeler Yarışıyor, Genç Teşebbüsçüler Kazanıyor” projemizi hayata geçirmiş oluyoruz. Yarışımız; 14-18 ve 18-24 yaş aralığı olmak üzere iki kategoriden oluşuyor. Müracaatları 3 Mart (Bugün) itibariyle başlayan, 19 Mayıs’a kadar sürecek olan yarışımıza gençlerimizin projelerini bekliyoruz. Akabinde 1 Temmuz’da da ödül kazanan projeler açıklanmış olacak. Müsabakaya katılmak isteyen gençlerimiz projelerini projeleryarisiyor.com’a ulaştırabilecekler. Heyetin değerlendirmesi sonucunda genç kardeşlerimize bir yıl boyunca ofis armağan etmiş olacağız.” dedi.

“GENÇLERİN BU TÜRLÜ ORTAMLARA MUHTAÇLIĞI VAR”

Genç girişimcilerden İrem Yeşilyurt, “Yarışma için müracaat yaptım. Projemin kazanmasını umut ediyorum. Biz gençlere bu fırsatı sunan ve emeği geçen herkese epeyce teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı. Yakup Ablak ise “Sultanbeyli Belediyesinin gençlere bu usul ufuk açıcı projelerle gelmesi sahiden epeyce kıymetli. Zira biz gençlerin potansiyelini ortaya çıkarması için bu biçimde ortamlara muhtaçlığı var. Teşebbüsçü ekosistemi için genç girişimcilerin bir yerde toplanması ve desteklenmesi gerekiyor. Sultanbeyli Belediyesine bizi desteklediği için teşekkür ederiz.” diye konuştu.

GEREKEN ŞARTLAR

Müsabakaya müracaatlar 3 Mart’ta başladı ve 19 Mayıs’ta sona erecek. 1 Temmuz 2022 tarihinde sonuçların açıklanacağı müsabakaya iştirakçiler kişisel ya da en çok üç kişilik ekip halinde katılabilecek. Proje müracaatları ve proje evrakı www.projeleryarisiyor.com adresi üzerinden kabul edilecek. Birfazlaca mükafatın verileceği yarışa toplumsal inovasyon alanında projesi bulunan 14-24 yaş ortası gençler müracaat yapabilecek.

ÖDÜLLER

14-18 ve 18-24 yaş ortası olarak belirlenen iki kategori ortasından; dereceye giren yarışmacılara 1 yıl boyunca Girişimcilik Ofisi’ni kullanma imkânı sunulacak, tablet ikram edilecek.

KAYNAK: İHA