Son Dakika: Fenerbahçe’de gündem Arda Güler! Avrupa’ya veda edildi ancak yere göğe sığdırılamadı…

Semedov

New member
UEFA Konferans Ligi Play-Off Tipi rövanş maçında Slavia Prag’a deplasmanda 3-2 mağlup olarak Avrupa’ya veda eden Fenerbahçe’de geceye damga vuran isim genç futbolcu Arda Güler oldu.

Son periyotta Fenerbahçe formasıyla mühlet bulduğu karşılaşmalarda dikkatleri üzerine çeken Arda Güler, Slavia Prag karşısında 57. dakikada Dimitris Pelkas’ın yerine oyuna dahil oldu ve bir daha performansıyla tam not aldı.

GOL ÖNCESİ YAPTIKLARI PARMAK ISIRTTI

Çabanın 90. dakikasında tek başına rakip kadrosu adeta çalıma dizen genç oyuncunun şık hareketlerinden daha sonra çektiği şut kaleciden döndü. Doğum gününde mühlet alan Arda Güler’in 5 rakip oyuncuyu oyundan düşürmesinin akabinde ceza alanı ortasında dönen topla buluşan Margim Berisha’nın vuruşu ağlara gitti ve skor 3-2’ye geldi.

BİRİNCİ MAÇTA ASİST YAPMIŞTI

Çekya deplasmanında 17 yaşına basan Arda Güler, Fenerbahçe’nin Slavia Prag ile oynadığı birinci maçta 74. dakikada Miha Zajc’ın yerine oyuna dahil olmuş ve sarı-lacivertlileri umutlandıran golde Ferdi Kadıoğlu’na verdiği gol pasıyla Avrupa’da birinci sefer asist yapma sevinci hayatıştı.

ÜSTÜN LİG’DE KENDİNİ ALKIŞLATTI

Sarı-lacivertlilerin geçtiğimiz hafta Kadıköy’de 2-0 kazandığı Atakaş Hatayspor maçına birinci 11’de başlayan genç oyuncu, karşılaşmanın 73. dakikasında kenara gelirken kendisine hayran bıraktığı taraftarlar tarafınca alkışlanmıştı.

“KORUMAK İSTİYORUM” KELAMLARI TARTIŞMA YARATTI

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal, Slavia Prag maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında Arda Güler ile ilgili yaptığı açıklamalarda tenkit oklarının amacı olmuştu.

Arda Güler’i korumak istediği için vakit zaman az müddet verebileceğinin altını çizen İsmail Kartal, “Arda Güler pahalı bir oyuncumuz, önü açık. Fenerbahçe ve Türk futbolu için geleceği olan bir isim. bu biçimde oyuncularımızı çabuk kaybetmek istemiyoruz. Onu korumak istiyorum. Oynayacağı maçlar var. Eksikleri var, kuvvetlenmesi, tecrübelenmesi gerekiyor. Artık A Ekip oyuncusudur lakin her vakit değil. Onu güçlendireceğiz, daha güzel olması için çalışacağız.” sözlerini kullanmıştı.

NİHAT KAHVECİ: KİMİ KİMDEN KORUYORUZ

Yorumcu Nihat Kahveci, Fenerbahçe teknik yöneticisi İsmail Kartal’ın tartışma yaratan kelamlarına Slavia Prag yenilgisi daha sonrası karşılık verdi.

Nihat Kahveci, “Arda Güler’ i birinci 11 e müellif ve kesmezdim. Kimi kimden koruyoruz? Güzel olan oynar. Sahanın ortasında olan makus oynayanlar Toplumsal medyada gördüğümüzde Güya biri Zidane biri Ronaldo..” dedi.

SERKAN AKCAN: KİMDEN VE NEYDEN KORUYACAKSIN?

Yayıncı kuruluş yorumcusu Serkan Akcan ise, “Futbolcuyu kimden ve neyden koruyacaksın? Bir defa şımarık hareketi görülmemiş de Slavia Prag maçında yedek kalınca mı terbiye edilecek bu çocuk? Saha içerisinde diyaloglarına bakıyorum en küçük bir şımarma belirtisi görmüyorum. Arda Güler, o denli şeyler yaptı ki… İsmail Hoca da Arda Güler’in şu yeteneklerinden bizi yoksun bırakmasın. İmkanı olan kim var ise maçtan daha sonra izlesinler. Arda Güler’in ne kadar büyük yetenek olduğunu görsünler. Arda ismine hayli sevindim.” dedi.