Son Dakika: Fatih Terim için sürpriz ulusal ekip iddiası! “Dünya Kupası’na katılacak bir ülke…”

Semedov

New member
Beyaz TV yorumcusu Sinan Engin, Beyaz Futbol isimli programda, Galatasaray’dan olaylı biçimde ayrılan teknik yönetici Fatih Terim’in yeni adresi hakkında çarpıcı bir tezde bulundu.

68 yaşındaki tecrübeli teknik adama Dünya Kupası’na katılacak ulusal ekiplerden birinin teklif yaptığını öne süren Sinan Engin, bahsi geçen kadronun Arap ülkelerinden biri olabileceğinin sinyalini verdi.

Kelam konusu teklifin epey cazip olduğunun altını çizen Engin, “Fatih Terim’e Dünya Kupası’na katılacak ülkelerden biri teklif yaptı. Çok cazip bir teklif. Arap ülkelerinden biri de olabilir. Baba bir ölçüde teklif var.” sözlerini kullandı.

CANLI YAYINDA KONUŞTULAR

Öte yandan Sinan Engin, canlı yayında Fatih Terim ile telefonda konuştu. Engin, Fatih Terim’e mesleği boyunca kaç kupa kazandığını sordu.

Sinan Engin’in, “Hocam arkadaşlar kupalarınızı saymış. 23 kupanız mı var hocam?” sorusuna “Ben 30 küsur diye biliyorum, yalnızca Galatasaray’da. Şaşırdım, ben de sayısını unuttum” diyerek karşılık veren Fatih Terim ondan sonrasındasında ise “20’nin üzerinde biliyorum Sinan” tabirlerini kullandı.

Galatasaray’dan ayrıldıktan daha sonra hiç bir röportaj vermeyen teknik yönetici Fatih Terim, Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programına katılarak olaylı süreç daha sonrası birinci defa ortaya çıkmış oldu.

KATAR, HULL CITY, FIORENTINA, EVERTON VE LYON SAVLARI

Galatasaray ile yollarını ayıran Fatih Terim’in olası yeni adresleri içinde Katar, Hull City, Fiorentina, Everton ve Lyon’un olduğu öne sürülmüş lakin tecrübeli teknik adam hiç bir ekiple muahede sağlamamıştı.

Son 11 yıldır müsaade yapmayan Fatih Terim’in bir süre dinlenme sonucu aldığı ve kadro çalıştırmayacağı kaydedilmişti.

LİDER OLACAK MI?

Fatih Terim’in geleceği hakkındaki bir başka senaryo ise Galatasaray başkanlığı.

Mart ayında Galatasaray’da yapılacak olağan genel konsey toplantısında Burak Elmas ve idaresinin ibra edilmemesi durumda sarı-kırmızılı topluluk seçime gidecek.

Geçtiğimiz günlerde Fatih Terim’in Vadi İstanbul’da ofis açtığı ve seçim hazırlıklarına başladığı sav edilmişti. Fatih Terim’in listesinde Ahmet Ulu, NEF İdare Şurası Lideri Fazilet Timur, Galatasaray eski Lider Yardımcısı Avukat Rezan Epözdemir, iş insanı Bahattin Demirbilek ve Ali Şanlı üzere isimler yer alacağı sav edilmişti.

Lakin Hürriyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Ali Naci Küçük, Galatasaray efsanesi Fatih Terim’in Galatasaray lider adaylığıyla ilgili rastgele bir karar ya da tasarrufta bulunmadığını söylemişti.