Kapadokya’da harika defile

ModaDizayn

New member
Ülkemizin en kıymetli turizm merkezlerinin içinde yer alan Kapadokya, memleketler arası bir moda aktifliğine mesken sahipliği yaptı.

Türkiye’nin en büyük moda gösterilerini gerçekleştiren Dosso Dossi Fashion Show, 2021 sonbahar-kış dijital platform defilesinin çekimlerini Kapadokya’da gerçekleştirdi.

Sabah gün doğumuyla birlikte Kılıçlar Vadisi’nde başlayan çekimler, sonrasındasında Paşabağı Vadisi’nin peribacaları içinde ve Kızılvadi’de devam etti.

(FOTO: İHA)

Koreograf Yasin Soy idaresinde gerçekleştirilen çekimlerde Tülin Şahin, Özge Ulusoy, Jessica May, Deren Talu, Ecem Çırpan, Pınar Tartan, Büşra Turan ve Sinem Sülün’ün de ortalarında olduğu 30 model nazaranv aldı.

Dijital defile için kamera karşısına geçen modeller, peribacaları, sıcak hava balonları, doğal oluşumlar ve bölgenin ‘güzel atlar diyarı’ olarak anılmasını sağlayan atlar eşliğinde görsel bir şölene imza attı.

Çekimler, 50 ülke televizyonlarında gösterilecek.

(FOTO: İHA)

Kapadokya’da bu biçimde bir projede yer aldığı için epey memnun olduğunu belirten model Tülin Şahin, “Her kesim sıkıntı günler geçiriyor. Moda ve dokumacılık kesimi de güç günlerden geçiyor. Ancak Dosso Dossi kesimine güç veriyor. Kapadokya’ya tekraren geldim lakin birinci defa defileye çıkıyorum burada. Çok hoş bir ortamda hayli hoş bir tertip oldu” dediç

Model Özge Ulusoy ise, “Hava epeyce sıcak ve kış kreasyonunu çekiyoruz. Çok hoş bir iş çıktı. Grup şahane” diye konuştu.

Birinci sefer Kapadokya’ya geldiğini belirten oyuncu Deren Talu da, “Bu benim dördüncü defilem oldu. Benim için fazlaca hoş bir tecrübe. Çok hoş bir tertipte yer almaktan mutluyum” diyerek hislerini lisana getirdi. (İHA)