Borusan Vakfı üniversite öğrencilerine karşılıksız 900 TL burs verecek! Müracaatlar sona eriyor…

baboli

Global Mod
Global Mod
Borusan Vakfı üniversite öğrencilerine karşılıksız 900 TL burs verecek! Müracaatlar sona eriyor…
Yüz yüze eğitime başlanması ile öğrenciler devlet kurumları haricinde alternatif burs veren kurumları araştırmaya başladılar. Borusan Vakfı, burs müracaat koşulları, tarihleri ve formülünü ilan ederek lisans programlarında okuyan öğrencilere aylık 900 TL’ye kadar burs yardımı yapılacağını duyurdu. Burslara Türkiye’de eğitim alan T.C. vatandaşı öğrenciler haricinde müracaat kabul edilmezken KYK kredisi alan öğrenciler müracaat edebilecek. Burs müracaatları değerlendirilirken öğrencilerin başarılı ve gereksinim sahibi bulunmasına dikkat ediliyor. Burs ödemeleri karşılıksız yapılırken, öğrencilere mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü bulunmuyor. 27 Eylül’de başlayan müracaatlar önümüzdeki hafta içerisinde sona erecek. Pekala 2021 Borusan Kocabıyık Vakfı burs başvurusu nereden yapılır? İşte burs müracaat takvimi…

Borusan Vakfı Burs Müracaatları 27 Ekim’de Sona Eriyor!

Borusan Burs müracaatları 27 Eylül-27 Ekim tarihleri içinde internet üzerinden gerçekleştirilecek. e-Bursum internet sitesine giren öğrenciler gerekli irtibat ve eğitim ayrıntılarını doldurarak müracaatlarını yapacak. Müracaatta bulunmak isteyen adayların taşıması ve yerine getirmesi müracaat kuralları şöyledir;

Burs başvurusu yapacak adayların aşağıdaki üniversitelerde okuması kuralı aranır;

• İstanbul Üniversitesi,

• İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa,

• İstanbul Teknik Üniversitesi,

• Boğaziçi Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin Mühendislik, İşletme ve İktisat Fakülteleri

• Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi.
9 Ay Boyunca 900 TL Ödeme Yapılacak!

Borusan Kocabıyık Burs ödemeleri bir eğitim periyodunda toplam 12 ay boyunca gerçekleştiriliyor. Öğrencilere Eylül, Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında 900 TL ödeme yapılacak. Kalan aylarda ise öğrencilere 450 TL ödeme gerçekleştirilecek. İşte burs müracaat koşulları;

• Burstan yararlanabilmek için yurtarasındaki eğitim kurumlarında tam vakitli öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekir.

• Bursların kontenjan, kapsam ve şartları, öğrencilerde aranacak nitelikler İdare Heyeti tarafınca belirlenir.

• Burslar Türkiye’de tahsil bakılırsan TC asıllı öğrencilere sağlanır.

• Üniversite bursundan yararlanmak için, öğrencinin başarılı ve maddi takviyeye muhtaçlık sahibi olması gerekir.

• Başarılı bir öğrenci olmak, 100 üzerinden en az 65; 4.00 üzerinden en az 2.50 ortalamaya sahip olmak demektir.

• Öteki bir kurumdan (vakıf, dernek, şahıs gibi) burs almıyor olmak (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan tahsil kredisi hariç) gerekmektedir.

• Burslar karşılıksız olup, öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez.

• Burs için müracaatta bulunan öğrencinin, kazandığı okula giriş puanını ve son ders yılında aldığı ders notlarını, kayıt yaptırdığına dair ilgili okuldan alacağı evrakları ibraz etmesi gerekir.
Burs Ödemeleri Hangi Durumlarda Kesilir?

Sınıf yahut periyot yenidenı yapılması durumunda, kayıt silme, mezuniyet, vakıf idaresi onayı almadan öğretim kurumunu değiştirme, burs hakkından vazgeçme, burs alınan müddette öteki kaynaklardan alınan nakit ödeme, tutuklanma, her ne sebeple olursa olsun yanlış bilgi ve beyanda bulunma, vakıf idaresinin talep ettiği dokümanları vaktinde teslim etmeme, Borusan Kocabıyık Vakfı’nın burs kontenjanı ayırdığı üniversiteler haricinde bir üniversiteye geçiş yapma durumlarında burs ödemeleri kesilir.