Bakan Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması

KriptoKamil

New member
Bolu Valiliğini ziyaret eden Bakan Özer, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 haftalık ortanın akabinde 81 vilayette yüz yüze eğitime kararlı bir biçimde devam ettiklerini söylemiş oldu.

Ortada öğrenci ve öğretmenlerin dinlendiğini belirten Özer, öğretmenlerin “Öğretmen Bilişim Ağı” ile mesleksel gelişim eğitimlerine devam ettiklerini kaydetti.

Bakan Özer, öğretmen ve öğrencilere, geriye kalan 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında muvaffakiyetler dileyerek, şu biçimde konuştu:

“Hakikaten başarılı ve kararlı bir biçimde yüz yüze eğitime, gerekli önlemleri alarak başlamış olduğumuz seyahati fazlaca başarılı bir biçimde devam ettirdik. hiç bir kesintiye uğranmadan gerekli tüm tedbirleri alarak süreci başarılı bir biçimde nihayetlendirmek üzereyiz. Çok az bir müddetmiz kaldı 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının tamamlanmasına. Öğretmenlerimize tüm fedakarlıkları için zira maskeyle ders anlatmak o denli kolay değil, iklim artık yavaş yavaş yaza gerçek evriliyor, hayli büyük bir fedakarlık gerektiriyor, tüm öğretmenlerimize epey teşekkür ediyorum. bir daha küçük yavrularımız, öğrencilerimiz de büyük fedakarlıkla yaşlarına bakmadan tüm kurallara uyarak, gerekli sıhhat önlemlerini alarak kararlı bir biçimde yaklaşık 8 aydır eğitimlerine devam ediyorlar, hepsini kutluyorum bu kararlı duruşları niçiniyle. Tüm eğitim topluluğumuz, öğretmenlerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz, Kovid-19 sürecinde şunu göstermiş oldu; gerekli tedbirler alındığı vakit en inançlı ortamlar eğitim ortamlarıdır. İnşallah bundan daha sonra bu biçimde salgınlar yaşanmaz, dilek ve temennimiz budur fakat farklı durumlar oluşsa bile artık tüm ülke okulların birinci açılacak ve son kapanacak yerler olduğunu 2021-2022 eğitim ve öğretim yılıyla görmüş oldu. Gerekli tedbirler alındığı vakit okulları kapatmanın gerekmediği de tüm toplum tarafınca da kabullenilmiş oldu.”

Vilayetlerdeki eğitimin kalitesini daha yeterli noktaya çekmek, eksiklikleri yerinde görmek, öğretmen ve yöneticilerle birlikte olmak için mümkün olduğu kadar kentlerde buluşmalar gerçekleştirdiklerini söz eden Bakan Özer, “Bugün de Bolu’dayız. Kapsamlı bir biçimde Bolu’daki eğitim yatırımlarını kıymetlendirme imkanımız olacak. beraberinde Bolu’nun mevcut eğitim kalitesini fazlaca daha güzel noktaya çekebilmek için nelere gereksinim var, bilhassa sarsıntı güçlendirme ve yıkım çalışmaları kapsamındaki gelinen noktalar neler, onları detaylı bir biçimde değerlendireceğiz. İnşallah kıymetlendirme daha sonrasında da Bolu’ya müjdelerimiz olacak.” dedi.

Bakan Özer, Bolu’daki eğitim kalitesinin yeterli noktalara getirilmesinde katkılarından ve başarılı uyumundan dolayı Vali Ahmet Ümit ile milletvekillerine ve öteki ilgililere teşekkür ettiğini kelamlarına ekledi.

KAYNAK: AA