Bakan Özer, koltuğunu küçük Yağmur’a devretti

KriptoKamil

New member
Bakan Mahmut Özer, TBMM’nin açılışının 102’nci yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı niçiniyle çeşitli okullardan gelen öğrencileri makamında kabul etti. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Bakan Özer, makamını temsili olarak Tarhuncu Ahmet Paşa Ortaokulu 5’inci sınıf öğrencisi Yağmur Sena Çeken’e devretti. Bakan Özer’in makamına oturan Yağmur Sena Çeken, “Sayın Bakanım, bizler vatanımızı ve bayrağımızı muhafazayı, insan sevgisini, çalışkan ve dürüst olmayı pahalı öğretmenlerimizden ve değerli anne, babalarımızdan öğreniyoruz. Bugünün çocukları, yarının büyükleri olarak sizlerden aldığımız bu bayrağı ülkemizin en hoş yerlerine taşıyacağız. Bizlere gösterdiğiniz inanca, verdiğiniz takviyeye ve sevgiye layık olacağız. Çocuk bayramına sahip dünyanın en hoş ülkesinin en şanslı çocukları olarak tüm dünya çocuklarına sesleniyoruz; katılın sevincimize, dünyamız memnunlukla dolsun, bayramınız kutlu olsun” dedi.

Çeken, yüz yüze eğitim hakkındaki niyetleri sorulması üzerine, “Tüm arkadaşlarımın mutlu olduğu üzere ben de yüz yüze eğitimden mutluyum. Bakanımın verdiği sonucun yanındayım” sözlerini kullandı.

Bakan Özer de 2021-2022 öğretim yılında Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın ve öğretmenlerin yaptığı en hoş işlerden bir adedinin yüz yüze eğitime kararlılıkla devam etmek olduğunu söylemiş oldu.

‘COŞKULU KUTLAMAYI ÖZLEMİŞLER’

Bakan Özer, 23 Nisan’ın coşkulu biçimde kutlanmasının özlendiğini tabir ederek, “Ben de sayın bakanımızı ve buradaki arkadaşlarını kutluyorum. Bu Covid-19 sürecinde maskeye, aralığa, hijyene, tüm okullarımızda, tüm sınıflarda, eğitim kademelerinde büyük fedakarlıkla devam ettiler. Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bu kadar coşkulu kutlanması da aslında 2021-2022 yılında yüz yüze eğitime başlama kararlılığının bir kararıdur. Tüm çocuklarımız, öğretmenlerimiz bu biçimde coşkulu bir biçimde kutlamayı özlemişlerdi. Ben de sayın bakanımıza bu kararlılığından dolayı, yüz yüze eğitime devam etmenin bir eğitim sorunu olmaktan çıkıp, bir ulusal güvenlik problemine dönüştüğünü tabir etmesinden dolayı epeyce teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KAYNAK: DHA