Andrea Bocelli'nin 30 yıllık kariyerine Altın Pegasus

Paşa4141

Global Mod
Global Mod
Fotoğrafta, Toskanalı tenorun 30 yıllık kariyerini kutlamak için Teatro del silenzio'da düzenlenen etkinliğin posteri yer alıyor

Andrea Bocelli'ye kariyerinin 30. yılını kutlamak için Altın Pegasus. Aslen Pisa eyaletindeki Lajatico'dan olan ünlü tenora, Toskana Bölgesi'nin en yüksek onuru olan ödül verilmesi isteğinin duyurusu, Başkan Eugenio Giani tarafından 15, 17 ve 19 Temmuz'da Teatro del Silenzio'da düzenlenen üç gecelik bir etkinlik olan “Andrea Bocelli 30: The Celebration” sırasında yapıldı.

Tenorun açılış gecesi konuğu olan başkan, sanatçının elde ettiği inanılmaz sonuçlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Bölgenin yakında Bocelli'ye Toskana'nın simgesi olan Pegasus'u teslim edeceğini duyurdu. “Andrea Bocelli,” dedi Giani, “haklı olarak Toskana'yı harika yapan mükemmellikler arasında sayılabilir. Bunu tüm inancımla söylüyorum, elbette onun şarkı söyleme yeteneklerini düşünüyorum, ancak her şeyden önce, memleketi üzerinde faydalı etkileri olan ileri görüşlü sanatsal projeleri yürüttüğü azim, kararlılık, bağlılık ve sevgiyi düşünüyorum. Teatro del silenzio ile Lajatico kırsalında dünyada benzersiz, büyülü bir yer yarattı, ayrıca her yıl Toskana'ya mükemmel kültürel turizm ve uluslararası müzik ve sanat sahnesinden büyük isimleri çeken bir festivale hayat verdi. Bölgemizin kanatlı at simgesini ona teslim etmek benim için bir onur olacak”.