Alanya siyasetinin son fotoğrafı…

Semerkant

Global Mod
Global Mod
İki gün önceki yazımızda Alanya’nın siyaset kulislerindeki son durumu anlatmaya çalışmış ve yerel seçimlerde Alanya Belediye Başkanlığına aday olma ihtimali olan isimlerden bahsetmiştik… O yazıda Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in bundan sonraki hedefinin milletvekilliği olduğunun konuşulduğunu vurgulamıştık… Cumhur İttifakı adayının en güçlü isminin de Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu olarak gösterildiğini ifade etmiştik… Ve şöyle devam etmiştik… Diğer taraftan Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) ile İYİ Parti tarafından oluşturulan Millet İttifakı cephesinde geçtiğimiz seçimlerde kaybeden Abdullah Sönmez’in tekrar aday olmaya niyeti olduğunu biliyorum… Peki olur mu ya da tekrar aday yaparlar mı… Bu konu çok belirsiz… Tıpkı AK Parti gibi 2019 seçimlerinde aday göstermeyerek İYİ Parti’yi destekleyen CHP, bu kez “bizden birisi aday olsun” diyebilir, doğal olarak… Bu anlamda CHP içinde aday olmaya “niyetli” olan genç isimler var… Gözler bu kez o isimlere çevriliyor… Kaldığımız yereden devam edelim… CHP içinde siyasette hedefleri olan genç ve başarılı isimler var… İç Mimar Gökhan Sipahioğlu ve Nazmi Zavlak, misal… Potansiyel aday oldukları konuşuluyor kulislerde… Öte yandan… Çok önemli bir ismi daha zikredeceğim… Alanya Ticaret ve Sanayi Odası ( ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin… Alanya’da herkesin, her kesimin dilinde… İki dönemdir devam ettirdiği ALTSO Başkanlığı görevinde yaptıkları ortada… Müthiş bir performans gösterdi ve göstermeye de devam ediyor… Ankara’daki gücü ve etkisi de ortada… Alanya Belediye Başkan Adayı olmaya niyetli olduğu ve şimdiden sıkı çalışmaya başladığı konuşuluyor… Sadece siyasi kulislerde değil… Halk arasında da konuşuluyor… Üç yıl sonranın şartları nasıl olur, köprünün altından hangi sular ne şekilde akar bilemiyorum tabi… Ancak ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in şartlar ne olursa olsun bir taraftan aday olma ihtimalinin yüksek olduğunu görüyorum… Alanya siyaset dünyasının bugünkü fotoğrafı üç aşağı beş yukarı böyle… Önümüzdeki süreçte daha çok fotoğraflar çekeceğiz… Bizi izlemeye devam edin… Nokta…

ircfrm.net için Yenialanya-com sitesinden alıntı yapılmıştır.