6 yaşındaki çocuğa istismarda sözler ortaya çıktı!

baboli

Global Mod
Global Mod
6 yaşındaki çocuğa istismarda sözler ortaya çıktı!
Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşında kızı H.K.G.’yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahla evlendirdiği savlarına ait iddianame geçtiğimiz günlerde kabul edildi.

“KOCA” İÇİN EN AZ 30 YIL MAHPUS İSTENDİ
DHA’da yer alan habere bakılırsa iddianamede Kadir İstekli hakkında 30 yıldan az olmamak, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında da 18 yıldan az olmamak kaydıyla mahpus cezası istendi.

AİLE BAKANLIĞI TUTUKLAMA TALEP ETTİ
H.K.G. ve Aile Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı tarafınca tutuksuz sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında tutuklama talep edildi.

HAKLARINDA YAKALAMA KARARI VERİLDİ
İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi sanıklar Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel hakkında üzerlerine atılı kabahatin vasıf ve mahiyeti, atılı cürmün katalog hatalardan olması, uzman raporu, bu kabahat için maddede ön görülen alt ve üst sonları, bu niçinle oluşan kaçma kuşkusu ve mevcut kanıt durumu niçiniyle başka farklı tutuklanmalarına yönelik haklarında yakalama buyruğu çıkartılmasına karar verdi.

İKİ KUŞKULU GÖZALTINA ALINDI
DHA’da yer alan habere bakılırsa sonucun akabinde harekete geçen polis, evvel Kadir İstekli’yi Pendik’te gözaltına aldı. İstekli, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. ondan sonrasında ise baba Yusuf Ziya Gümüşel gözaltına alındı.

ŞÜPHELİLERİN SÖZLERİ ORTAYA ÇIKTI
Kadir İstekli ve Yusuf Ziya Gümüşel sıhhat denetiminin akabinde adliyeye sevk edildi. 2. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli’nin tabirleri ortaya çıktı.

“KARARIN UYGUNSUZ BİR İŞ OLDUĞUNA İTİKAT EDİYORUM”
Mahkemede son kelamı sorulan Yusuf Ziya Gümüşel’in, “Yakalama sonucunı kabul etmiyorum. Mahkemeye dışarıdan müdahale üzerine verilen sonucun uygunsuz bir iş olduğuna itikat ediyorum.

“ÖNCE TUTUKLAMA KARARI VERİLMEDİ”
Evvel tutuklama sonucu verilmedi. ondan sonrasında tutuklama sonucu verilmesinin niçinini anlayamadım. Ben rabbimden korkarım ölünce ona hesap vereceğim. Siz de hesap vereceksiniz. Sizlerin verdiği sonucu bozacak Allah vardır” dediği öğrenildi.

“KENDİM TESLİM OLDUM”
Kadir İstekli’nin ise, “Mahkemenizin duruşma tarihi birinci vakit içinderda Mayıs’a verildi. daha sonra Ocak ayına alındı. Bu karardan 2 gün daha sonra hakkımda yakalama sonucu çıkarılması üzerine gidip kendim teslim oldum” diye konuştuğu kaydedildi.

CEZAEVİNE SEVK EDİLMELERİ BEKLENİYOR
Yusuf Ziya Gümüşel ve Kadir İstekli’nin İstanbul’da bir cezaevine gdolayıldükten daha sonra İstanbul haricinde yüksek güvenlikli bir cezaevine sevk edilmeleri bekleniyor.